Kto kupuje folię stretch?

W wielu branżach folia stretch stosowana jest tak powszechnie, że trudno wyobrazić sobie jej braku. Używana w transporcie, handlu, przemyśle, produkcji, na stałe wpisała się w wyposażenie większości firm. Jej stosunkowo niska cena i mnogość zastosowań może być też wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Kto kupuje i do czego jeszcze wykorzystywana jest folia do pakowania

Folia streczowa, co to jest?

Rozróżnić można kilka typów folii stretch. Najpopularniejsza jest ta przezroczysta, stosowana najczęściej do zabezpieczania ładunków na czas transportu. Używają jej sklepy wysyłkowe do owijania zamówionego towaru przed włożeniem do opakowania docelowego, ale i firmy transportowe.

Oprócz przezroczystej folii, do wysyłania przedmiotów i ładunków o dużej wartości można stosować folię w kolorze czarnym. Nie tylko podobnie jak folia bezbarwna spaja ona paczkę i chroni przed uszkodzeniem, ale też chowa cenna zawartość przed niepowołanymi osobami z zewnątrz.

Można też wybrać folię do pakowania o podwyższonej wytrzymałości, która jest wyjątkowo rozciągliwa, a dzięki czemu idealnie przylega do owijanego nią przedmiotu. Trwała i zabezpieczająca zawartość przed deszczem i śniegiem, sprawdzi się do pakowania produktów delikatnych.

Bezpieczna przesyłka

W każdym magazynie oraz firmie wysyłkowej, folia do pakowania do podstawa. Oczywistym jest, że przesyłka musi zostać zabezpieczona w taki sposób, aby dotrzeć do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Całe palety produktów, narażone podczas samochodowego transportu na wstrząsy i możliwość uszkodzenia ładunku, dobrze jest w całości owinąć folią stretch.

W owijaniu dużych ładunków pomocne mogą być podajniki do folii, które znacznie poprawiają tempo pracy. Są przy tym wygodne i skracają czas przygotowania paczki do minimum.

Zastosowanie w domu

Folia do pakowania jest przydatna nie tylko w dużych magazynach. W gospodarstwie domowym także może się przydać i warto posiadać jej zapas. Oprócz wspomnianego wcześniej pakowania paczek, można z jej pomocą zabezpieczyć meble i pojedyncze przedmioty na czas remontu. Jest też niezastąpiona przy przeprowadzce. Owijając folią meble, kanapę czy delikatną zastawę stołową, można mieć pewność, iż dotrze do celu w całości i bez ubytków.

Ceny foli stretch

Folię typu stretch nabyć można w większości marketów budowlanych oraz hurtowniach specjalizujących się w dostarczaniu opakowań. Cena folii streczowej zależna jest od jej wytrzymałości i szerokości, jak również od koloru. Kupuje się ją w zwojach kilkunasto i kilkudziesięcio metrowych.

Dodaj komentarz