Fotografia ślubna – poradnik

Ślub zbliża się szybkimi krokami? Nie wiesz na co się zdecydować? Jakiego fotografa najlepiej wybrać? Czy w ogóle opłaca się brać profesjonalnego fotografa? Spokojnie, nasz poradnik wam pomoże zdecydować!

Kogo wybrać? Amatora czy profesjonalistę?

Zastanawiacie się, co wybrać? Przecież kuzyn (oczywiście to jest przykład) który interesuje się fotografią ptaków obiecał wam pomóc, czyż nie? Czy też lepiej jest pomyśleć o profesjonalnym fotografie, który zrobi wam takie zdjęcia jakie tylko chcecie? ,,No dobra – ale za fotografa trzeba zapłacić”. A znacie tą mądrą maksymę : ,,chytry dwa razy traci?” – Przy okazji tutaj możecie stracić coś więcej, ponieważ wasz ślub i wesele – zdarzy się tylko raz, nieprawdaż? (czego oczywiście każdemu życzymy). Poza tym, skoro i tak (zazwyczaj to jest prawda) wydajecie fortunę na wesele, to czemu nie dorzucić jeszcze trochę i poprosić kogoś, kto się zna o zrobienie wam tych zdjęć?

Profesjonalny fotograf na ślub – to zawsze dobry wybór

Profesjonalny fotograf wie jak uchwycić najważniejsze momenty waszego ślubu oraz wesela, zrobić je w odpowiednim świetle, oraz przede wszystkim jest przyzwyczajony do tego aby na przykład chodzić po kościele, podczas gdy nasz kuzyn będzie się oczywiście tego obawiał (chociaż są też i wyjątki).

Profesjonalni fotografowie zazwyczaj działają parami

Tak, profesjonalni fotografowie wolą robić zdjęcia ślubne parami. Podczas ceremonii ślubnej lepiej mieć dwie osoby (a nawet i trzy) które uchwycą ,,najważniejszy moment waszego życia”. Oczywiście wiąże się to zapewne z wyższą opłatą, ale według nas lepiej mimo wszystko, aby w razie jakichś problemów nadal był ktoś, kto może zrobić perfekcyjne zdjęcia młodej parze, ponieważ jak już wiadomo, taka okazja po raz drugi się nie powtórzy.

Rozmowa z fotografem – kolejna ważna kwestia.

Pamiętajmy również o rozmowie z fotografem, jakie ujęcia chcielibyśmy zobaczyć – na czym fotograf powinien się skupić na naszym ślubie bądź też weselu, oraz jak ma to ,,mniej więcej ogólnie wyglądać”. Dzięki temu unikniemy nieporozumień oraz otrzymamy takie zdjęcia, jakie byśmy chcieli – czyli idealne.

Dodaj komentarz