Kamień ogrodowy – najpopularniejsze rodzaje

Kamienie to element dekoracyjny bardzo chętnie wykorzystywany w przydomowych ogródkach. W sklepach dostępnych jest wiele ich rodzajów, a każdy wykorzystywany jest w innych okolicznościach. Jakie są najpopularniejsze rodzaje kamieni ogrodowych? Podpowiadamy.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kamieni ogrodowych?

Jednym z najchętniej wykorzystywanych w ogrodach rodzajów kamieni jest granit. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość oraz przyciągający spojrzenie wygląd. Odznacza się on bardzo widoczną ziarnistością, która sprawia, że po wypolerowaniu kamienia możemy obserwować ciekawy efekt. Jest to bardzo surowy, ale jednocześnie uniwersalny rodzaj kamienia, który sprawdzi się w wielu aranżacjach.

Typem kamieni, który cieszy się bardzo dużą popularnością w ogrodach są otoczaki. Cechą, która charakteryzuje ten rodzaj kamieni jest obły kształt. W ofertach sklepów możemy znaleźć otoczaki o różnej wielkości i odmiennym kolorze. One również odznaczają się dużą wytrzymałością. Otoczaki, granit oraz inne rodzaje ozdobnych kamieni do ogródka znaleźć można sprawdzając w wyszukiwarce frazę kamień ogrodowy w Strzelinie.

Kamień ogrodowy – jakie są najpopularniejsze typy?

Bardzo często w przydomowych ogrodach możemy spotkać się z piaskowcem. Jest to materiał kruchy i podatny na ścieranie, co sprawia, że jest on łatwy w obróbce. Ten rodzaj kamienia posiada charakterystyczną piaskową barwę, jednak poszczególne piaskowce mogą różnić się pomiędzy sobą odcieniem. Warto wiedzieć, że posiada on właściwości antypoślizgowe, przez co jest chętnie wykorzystywany jako typ nawierzchni.

Kamienie zyskują coraz większą popularność w przydomowych ogrodach. Bardzo ciężko jest znaleźć ogród, w którym ten czy inny kamień nie jest wykorzystany. Dodaje on ogrodowi elegancji, ale także pełni funkcje praktyczne. Osoby zainteresowane zakupem różnego rodzajem kamieni do ogródka zachęcamy do sprawdzenia w Google wyszukiwania Tomzet – kamień naturalny w domu i ogrodzie.

Dodaj komentarz