Organizacja przewozu zwłok na Ukrainę – co należy wiedzieć?

Przewóz zwłok na Ukrainę jest niestety bardzo trudnym, jak i wymagającym przedsięwzięciem. Co więcej, nie jest to tania rzecz. Trzeba się liczyć z dużym wydatkiem. Co należy wiedzieć o takim przewozie? Jak go zorganizować? Czy rzeczywiście jest to takie trudne? Pora to sprawdzić.

Czy przewóz zwłok na Ukrainę można załatwić samodzielnie?

Jak najbardziej przewóz zwłok na Ukrainę można załatwić samodzielnie, ale na rynku można także znaleźć coraz więcej firm, które specjalizują się właśnie w tego typu usługach. Takowe firmy nie tylko oferują sam przewóz zwłok na Ukrainę, ale także pomagają przy załatwieniu wszelkich formalności.

Aby móc sprowadzić zwłoki do danego kraju, to trzeba wynająć specjalny pojazd. Samochód ten musi mieć odpowiednie zabezpieczenia. Poza tym, trzeba mieć zezwolenie na transport ciała. Coraz to więcej zakładów pogrzebowych proponuje takowe usługi. Wówczas można liczyć na kompleksową usługę od A do Z w jednym miejscu. Obowiązujące przepisy mówią jasno, że do transportu nie można użyć zwyklej trumny. Musi się składać z metalowego wkładu, który to zabezpiecza ciało. Aby móc ruszyć w drogę, należy także uzyskać pieczątkę od konsulta. Ona zatwierdza możliwość przewozu zwłok.

Czy przewóz zwłok na Ukrainę może się odbyć samolotem?

Oczywiście samochód to jedna z możliwości, jeśli chodzi o przewóz zwłok na Ukrainę. Można załatwić także transport drogą lotniczą. Tutaj za samą trumnę trzeba zapłacić minimum dziesięć tysięcy złotych. Na pewno prościej ściąga się do kraju prochy zmarłej osoby. Niekiedy można je przewieźć w bagażu podręcznym. Oczywiście konieczny jest odpowiedni pojemnik.

Najlepiej jest zaufać firmie, która oferuje usługi kompleksowe od A do Z. Wówczas można na spokojnie przeżywać żałobę.

Czasami jest się w takim szoku, że kompletnie nie wiadomo od czego zacząć. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie jest się często. Na całe szczęście są to jednorazowe wypadku. Chwile te są niesamowicie trudne.

Dodaj komentarz