Psychiatra prywatnie czy na NFZ? Jak wybrać dobrego specjalistę?

Psychiatra to lekarz specjalizujący się w diagnostyce oraz w leczeniu schorzeń psychicznych. Obecnie wsparcie takiego specjalisty można otrzymać nie tylko w ramach NFZ, ale również w prywatnych gabinetach. Jak wybrać dobrego psychiatrę?

Kiedy warto zgłosić się do psychiatry?

Lekarz jak psychiatra może być bardzo pomocny wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie pomocy w przypadku zaburzeń psychicznych, które mogą także być objawem schorzeń.

Psychiatra może pomóc osobom doświadczającym objawów jak:

  • Pogorszone samopoczucie,

  • Częste uczucie agresji,

  • Zaburzenia lękowe i fobie,

  • Nerwice,

  • Nadmierny stres,

  • Wahania nastrojów.

W takich przypadkach psychiatra może wykonać dokładną diagnostykę i określić przyczyny dolegliwości, a następnie rozpocząć leczenie, na przykład z wykorzystaniem odpowiednio dobranych leków oraz psychoterapii.

Gdzie zapisać się do psychiatry?

Pomoc lekarzy o tej specjalności dostępna jest obecnie w placówkach medycznych finansowanych przez NFZ oraz w placówkach prywatnych.

Osoby z opłaconym ubezpieczeniem zdrowotnym mogą zdecydować się na wizytę na NFZ. Niestety, aktualnie trudno dostać się do specjalisty w rozsądnym terminie. W wielu placówkach medycznych czas oczekiwania wynosi od kilku miesięcy do nawet ponad roku. W przypadku osób, które wymagają pomocy psychiatrycznej jak najszybciej, takie terminy są niekorzystne.

Właśnie dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie prywatne gabinety i poradnie, gdzie można skorzystać z pomocy psychiatry. Czas oczekiwania na wizytę jest wtedy krótszy, a usługi często oferowane są na wyższym poziomie.

Ile kosztuje prywatna wizyta u psychiatry?

Koszty związane z prywatnymi wizytami w gabinetach psychiatrycznych są zróżnicowane, ale najczęściej wynoszą one od około 150 do 200 złotych.

Cenniki można znaleźć na witrynach internetowych, ale również uzyskać informacje o cenach podczas kontaktu przy zapisywaniu się na wizytę.

Jak wybrać sprawdzonego psychiatrę?

By mieć pewność, że pomoc będzie na najwyższym poziomie, warto zdecydować się na psychiatrę, który ma duże doświadczenie oraz jest rekomendowany przez pacjentów.

Obecnie praktyczne informacje, które mogą umożliwić wybór odpowiedniego specjalisty, można znaleźć w internecie. Warto sprawdzić opinie na znanych portalach, a także w mediach społecznościowych i przez wyszukiwarkę internetową.

Gdy poszukiwany jest polecany psychiatra Poznań również daje dostęp do wysokiej jakości usług w tym zakresie. Dokładne informacje można znaleźć już teraz na stronach internetowych poradni i gabinetów.

Dodaj komentarz