Łóżko młodzieżowe rozkładane – kiedy warto i jak je dobrać?

Rozkładane łóżka do pokoju nastolatka są bardzo popularne i obecnie można dostać je w wielu wariantach. Na co warto się zdecydować? Zobacz pomysły, które pomogą Ci w urządzeniu pokoju młodzieżowego!

Łóżko rozkładane – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Na rozkładane łóżko warto zdecydować się wtedy, gdy w pokoju nie ma zbyt dużej ilości miejsca na umieszczenie w nim zwykłego łóżka.

Wobec tego jest to bardzo popularne rozwiązanie, które sprawdza się w mniejszych wnętrzach i dzięki temu zapewni odpowiedni komfort snu i jednocześnie nie będzie zajmować dużej przestrzeni w pomieszczeniu.

Jakie łóżko rozkładane dla nastolatka wybrać?

Rozkładane łóżka to takie, które pozwalają na rozłożenie ich do większych wymiarów. Najczęściej mają wysuwany przód z dodatkowym materacem.

Zależnie od wybranego modelu łóżka te mogą dawać dwie oddzielne płaszczyzny do snu, więc mogą sprawdzić się przy przyjmowaniu gości albo dla rodzeństwa. Również dostępne są łóżko młodzieżowe rozkładane – https://birdmeble.pl/lozka/mlodziezowe które pozwalają na rozłożenie materaca na jednej płaszczyźnie.

Alternatywą może być łóżko młodzieżowe rozkładane w formie narożnika, kanapy albo fotela z funkcją spania. W tym przypadku można zarówno przyjmować gości w pokoju, jak i spać, dlatego jest to bardzo częsty wybór wśród nastolatków.

Styl łóżka do pokoju nastolatka – tradycyjny czy nowoczesny?

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego łóżka młodzieżowego ma również jego styl. Czy lepiej zdecydować się w tym przypadku na łóżko tradycyjne, na przykład drewniane, a może na nowoczesne, które będzie miało proste i geometryczne linie.

Tradycyjne łóżka, najczęściej wykonane z drewna litego, świetnie sprawdzają się w pokojach dziewczyn, a także w innych wnętrzach urządzonych w stylu tradycyjnym, klasycznym. Często są one kupowane w kolorach białym czy w naturalnym wybarwieniu drewna. Można wtedy dopasować je do aranżacji całego wnętrza.

Drugim rozwiązaniem jest wybranie nowoczesnego łóżka do pokoju nastolatka. Może mieć ono ramę z drewna, płyty meblowej albo z metalu. Często wybierane są wtedy meble w kolorze czarnym, szarym albo białym, które najlepiej komponują się ze współczesnymi aranżacjami.

Dobierając odpowiednie łóżko dla nastolatka, warto też zwrócić uwagę na jego jakość wykonania. W przypadku klasycznych łóżek najlepiej zdecydować się na te z materacami wyższej klasy, na przykład wysokoelastyczne, termoelastyczne albo lateksowe.

Przy zakupie mebli wypoczynkowych warto zwrócić uwagę na zastosowane rodzaje materiałów. Najlepiej, by meble miały elastyczne sprężyny oraz pianki, które dbają o komfort snu.

Dodaj komentarz