Odpady drzewne z tartaków – jak znaleźć dobry skup?

Odpady drzewne z tartaków znajdują powszechne zastosowanie w licznych branżach – meblarskiej, zoologicznej, hodowlanej i energetycznej. Ekologiczność, wysokoenergetyczność, lekkość, łatwość ubijania – to sprawia, że zrębki są wyjątkowo cennym materiałem, idealnym do ponownego wykorzystania.

Zrębki drewniane – ekologiczny opał w prywatnych domach

Odpady drzewne z tartaków w Mazowieckim są wykorzystywane jako ekologiczny opał do ogrzewania domów. Stosuje się je w kominkach i piecach opałowych. Podczas ich spalania nie dochodzi do wydzielania dwutlenku węgla do atmosfery, dlatego miłośnicy ekologii tak bardzo cenią sobie to rozwiązanie. Proces produkcji brykietu opałowego polega na wykorzystaniu zrębków z drzew iglastych lub liściastych (bądź też kory), następnie ich rozdrobnienie, a potem wysuszenie i ubicie. Tak przygotowany materiał nadaje się już do użytku.

Do czego wykorzystuje zrębki drewniane branża stolarska i meblowa?

Jeśli chodzi drzewne odpady skup w Warszawie daje możliwość wszystkim leśnikom i właścicielom tartaków, którzy zawodowo zajmują się wycinką drzew na pozbycie się w kontrolowany sposób pozostałości po ścince i obróbce. Zrębki drewniane stanowią bazę do produkcji płyt MDF, znajdujących bardzo szerokie i powszechne zastosowanie w branży meblowej. Są tańszym i lżejszym konstrukcyjnie rozwiązaniem – w porównaniu chociażby do płyt meblowych wykonanych z kawałków litego drewna. Konkurencyjna cena również ma wpływ na wybory konsumenckie, a więc także i na atrakcyjność tego rozwiązania.

Zrębki drewniane w hodowli zwierząt i branży zoologicznej

Odpady drzewne są powszechnie wykorzystywane również przez hodowców bydła rogatego czy trzody chlewnej. Stanowią dobrą ściółkę, dzięki której zwierzęta mają bardziej czysto i miękko w miejscu, w którym stoją czy leżą. Po zrębki sięgają też chętnie miłośnicy gryzoni – chomików, świnek morskich czy królików. Taki podkład służy zachowaniu czystości w klatkach, w których mieszkają zwierzęta.

Dodaj komentarz