Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto w nią zainwestować

Zazielenienie ogródka nie jest czynnością prostą, jeżeli ktoś jest początkujący w ogrodnictwie. Wymaga to sporo umiejętności i wiedzy na temat tego, jak obchodzić się z zielenią. Niekiedy jednak są sytuacje takie, kiedy wymagane jest szybkie zazielenienie jakiegoś obiektu. Mowa tutaj np. o nowo powstałych mieszkaniach, które czekają na przyjazd właścicieli. Wtedy taka trawa rolowana zda egzamin doskonale. Jakie są jeszcze powody, dla których warto zdecydować się na trawę w rolce?

O trawę w rolce zwyczajnie łatwo jest zadbać

Dla początkujących ogrodników trawa z rolki jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Rolki takie przygotowywane są starannie z najlepszych i najbardziej odpornych na choroby odmian trawy. Trawnik wykonany z rolki jest długotrwały i nie wymaga specjalnego traktowania. Można wtedy zapomnieć o wyrywaniu chwastów czy też zwalczaniu chorób roślin. Trawa w rolce jest zwyczajnie prosta w użyciu i dodatkowo wygląda bardzo ładnie i naturalnie.

Łatwość zazielenia trudnego terenu

Trawnik w rolkach to również dobre rozwiązanie, jeżeli chodzi o zazielenienie trudnego i nietypowego terenu. Takie powierzchnie to zazwyczaj skarpy czy ukośne ukształtowania ziemię. Jak nietrudno się domyślić, zazielenienie takich powierzchni jest trudne, gdyż nasiona trawy nie są w stanie w takich miejscach dobrze się rozwijać. Trawa w rolce doskonale niweluje ten problem i pozwala na uzyskanie pięknego trawnika nawet na najbardziej nietypowych działkach.

Trawę w rolce można położyć bardzo szybko

Trawa w rolce dzięki zgranemu zespołowi może być położona bardzo szybko. Wystarczy zamówić odpowiednie usługi, aby niedługo cieszyć się pięknym ogrodem czy też działką. Wynajem specjalistów to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele wspólnego z ogrodnictwem.

Wytrzymałość trawy w rolce

Na rynku dzisiaj można znaleźć bardzo dobrej jakości trawy w rolce. Bardzo interesującym produktem jest trawa odporna na deptanie. Oferowane przez producentów rolki po nałożeniu wyglądają bardzo ładnie i naturalnie. Dzięki temu każdy może mieć piękny trawnik na swojej posesji.

Dodaj komentarz