Mobilna wulkanizacja TIR – najczęstsze awarie, które wymagają tych usług

Wiele awarii, do których dochodzi w samochodach ciężarowych dotyczy kół i ogumienia. Aby móc się ich szybko pozbyć warto jest skorzystać z usług fachowców oferujących naprawę na miejscu zdarzenia. Jakie są najczęściej spotykana usterki, do których wzywany jest mobilny serwis opon?

Do jakich awarii najczęściej wzywana jest mobilna wulkanizacja?

Samochody ciężarowe służą do transportu dużych i ciężkich ładunków. Przez to ich części są narażona na intensywną eksploatację. Dotyczy to w szczególności opon. Z tego względu często dochodzi do awarii. Może zdarzyć się, że opona zostanie przetarta i pęknie podczas jazdy. Może również uszkodzić się w wyniku najechania na ostry przedmiot. Wiele dróg, które musi pokonać ciężarówka często jest w fatalnym stanie technicznym, przez co może dojść do niewłaściwego wyważenie kół. Ma to negatywny wpływ na komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Mobilna wulkanizacja TIR w Katowicach i innych miastach umożliwia pozbycie się tego problemu bezpośrednio na miejscu. Pracownicy posiadają odpowiednie urządzenia, dzięki którym podstawowe naprawy opon i kół mogą być przeprowadzone szybko i sprawnie, bez konieczności dojazdu do warsztatu. 

Dlaczego warto skorzystać z usług mobilnej wulkanizacji i o czym należy pamiętać?

Mobilny serwis opon w Żorach i innych miastach dostępny jest całodobowo. Kierowca może wezwać pomoc o każdej porze dnia i nocy. Niezbędne jest podanie szczegółowej lokalizacji. Można posłużyć się słupkami drogowymi lub przesłać dane o lokalizacji GPS bezpośrednio na telefon firmy. Dobrze jest zatrzymać się w miejscu umożliwiającym bezpieczne przeprowadzenie naprawy – na parkingu lub szerokim poboczu. Dzięki temu, że firma świadcząca te usługi ma sprzęt dostosowany do obsługi samochodów ciężarowych, ich pomoc pozwala na dalszą, bezpieczną jazdę, co ma ogromne znaczenie w przypadku transportu ciężarowego, gdzie spóźnienia często wiążą się z nałożeniem kar na kierowcę. 

Dodaj komentarz