Rama blacharska do ciężarówek – w jakich sytuacjach jest stosowana?

Ciężarówki to pojazdy mechaniczne o dużych gabarytach. Jednak i one czasem ulegają uszkodzeniu w momencie kolizji z innych samochodami. Może to doprowadzić do uszkodzenia ramy samochodowej. W jej naprawie pomóc może rama blacharska o wzmocnionej konstrukcji.

Rama blacharska do ciężarówek – niezbędny element naprawczy

Rama blacharska z podnośnikiem jest łatwa do wykorzystania. Z jej obsługą będzie w stanie poradzić sobie każdy pracownik warsztatu serwisowego – o ile przeszedł on wcześniej szkolenie. Mechanik musi wprowadzić pojazd na ramę. Potem jest on mocowany za pomocą szczęk progowych. Ewentualnie mogą być to punktu bazowe, jakie niekiedy montowane są w podłodze.

Rama blacharska do ciężarówek wykorzystywana jest do wykonywania napraw samochodów powypadkowych, usuwania wgnieceń i innych  uszkodzeń karoserii. Nie zawsze uszkodzona ciężarówka nadaje się tylko na złom. Można spróbować ją naprawić właśnie dzięki takim urządzeniom jak ramy blacharskie.

Rama blacharska do ciężarówek – funkcjonalny element wyposażenia

Profesjonalna naprawa karoserii samochodowych nie byłaby możliwa, gdyby nie rama blacharska z podnośnikiem. To właśnie taki element jest w stanie sprawić, że naprawa jest nie tylko skuteczna, ale także szybka. Warto wspomnieć także o tym, że rama blacharska do ciężarówek wykorzystywana jest również do naprawy nadwozia. Nigdy nie wiadomo, czy na drodze nie będzie się miało wypadku. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że współczesna technologia pozwala na usunięcie wgnieceń, jakie powstają pod wpływem wielu niefortunnych wypadków. Ramy pomocne są również, jeżeli chodzi o usuwanie deformacji, jakie mogą powstać na błotnikach, górnych listwach, na dachu, na drzwiach. Nic więc dziwnego, że tak wiele serwisów samochodowych – nie tylko w przypadku pojazdów ciężarowych – dąży do tego, aby takie ramy blacharskie zakupić. Dzięki temu ich wachlarz usługowy się zwiększy. 

Dodaj komentarz