Łuszczyca – leczenie domowe

Łuszczyca to choroba skóry, która dotyka 2-4% całej populacji. Ujawnia się zazwyczaj między 10 a 40 rokiem życia. Nadal nie jest do końca wyleczalna, jednak można łagodzić jej skutki. Choroba ta odbiera nam nie tylko zdrowie w kontekście fizycznym, ale również psychicznym. Każdy z nas chciałaby być przecież zdrowy i nie wstydzić się swojego wyglądu. Jednak często choroby, objawiające się na zewnątrz i szczególnie manifestujące swoją obecność na naszej skórze wprawiają nas w zakłopotanie. Chodzenie w długich rękawach latem? Możesz zapomnieć o basenie czy wypadnie nad jezioro? Nic straconego! Poznaj sposoby, aby sobie z nią poradzić. Artykuł Łuszczyca – leczenie domowe jest przeznaczony wprost idealnie dla Ciebie!

Przyczyny powstawania łuszczycy

Nie są powszechnie znane przyczyny powstawania łuszczycy. Jedni uważają, że jest to przypadłość genetyczna, gdyż dzieci rodziców, chorujących często także same chorują. Inni natomiast uważają, że to przypadłość autoimmunologiczna, która atakuje tkanki skóry i jednocześnie sama je niszczy. Jednak nie jest to w przeciwieństwie do powszechnych stereotypów choroba zakaźna.

Łuszczyca – leczenie domowe

  • Kąpiele – stosuj kąpiele ziołowe z dodatkiem np. olejków eterycznych, płatków owsianych czy soli z Morza Martwego. Działają one nawilżającą na chore zmiany Twojej skóry. Po takim zabiegu możesz wzmocnić efekt dodatkowo nawilżając balsamem lub kremem nawilżającym,
  • Oliwa z oliwek – wcieraj w skórę, dokładnie w zmiany chorobowe i poczekaj aż wyschnie. Oliwa zawiera cenne kwasy tłuszczowe omega-3, które wykazują działanie przeciwzapalne.
  • Olejek z drzewa herbacianego – dodaj kilka kropelek do oliwy z oliwek i wcieraj w swoją skórę wówczas łuszczyca- leczenie domowe oprócz działania przeciwzapalnego olejek z drzewa herbacianego zapewni Ci właściwości przeciw łuszczące.
  • Sok z aloesu – gdy Twoja skóra swędzi posmaruj ją sokiem z aloesu jest to idealne rozwiązanie, przynoszące ulgę nie jednemu choremu. Mają bowiem właściwości przeciwzapalne i chłodzące.
  • Soda oczyszczona – połącz ją w stosunku 1:4 z wodą. Nasącz gazę i przyłóż do skóry zaognionej chorobą. Pomaga usunąć zrogowaciałą skórę oraz przynosi ulgę podczas świądu.
  • Zielona herbata – przyrządź z niej papkę. Kilka łyżek liści zielonej herbaty zalej wrzątkiem. Kiedy wrzątek już ostygnie i liście uzyskają konsystencję papki, wtedy ją przecedź. Przyłóż na miejsca łuszczącej się skóry. Utrzymuj ją przez kilka godzin.

Łuszczyca głowy- domowe sposoby

Łuszczyca głowy: leczenie domowe jest bardzo skuteczne i zachwala je sobie wiele pacjentów. Łagodzi bowiem wiele objawów łuszczycy. Jednocześnie nie ingerując tak bardzo w nasz organizm jak antybiotyki i inne lekarstwa.

  • Ocet winny – jest to doskonały sposób, który nie oprze się łuszczyca skóry głowy. Domowe sposoby w tym przypadku są skuteczne. Nasącz gazę i trzymaj przynajmniej pół godziny. Następnie umyj głowę.
  • Szampony specjalistyczne – używaj szamponów do skóry z łuszczycą, w których skład wejdą różnego rodzaju zioła łagodzące np. rumianek.
  • Unikaj mechanicznych otarć skóry.
  • Przyda się także zmiana diety. Spożywają dużo ryb, które zawierają kwasy omega-3, kurczaka bądź indyka. Co więcej zaleca się spożywać dużo siemienia lnianego, płatków owsianych czy otrębów. Ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości warzyw.

Podsumowanie

Jak widać domowych sposobów na łuszczycę jest bardzo dużo, znajdź idealny dla siebie, a na pewno ulżysz sobie czasie trwania tej niekomfortowej choroby skóry. Jeżeli chcesz uśmierzyć świąd bądź też przeczyścić substancją przeciwzapalną zmiany skórne wiesz co robić. Jednak z każdą tak poważna chorobą należy udać się do specjalisty od spraw skórnych, czyli dermatologa. To on odpowiednio pokieruję Twoją terapią. Na łuszczycę domowe leczenie działa zazwyczaj jako pomoc doraźna.

Dodaj komentarz