Klimatyzacja do biura – czym się kierować przy jej wyborze?

Zakup wydajnej klimatyzacji do biura to poważna inwestycja za którą idą konkretne koszty. Jeśli chcemy zapewnić pracownikom maksimum komfortu w gorące, upalne dni to nie powinniśmy na tym oszczędzać. Czym się więc kierować, aby był to wartościowy zakup? Podpowiadamy.

Czym różni się klimatyzacja domowa od biurowej?

Jeśli planujemy zakup klimatyzacji do biura to należy zdawać sobie sprawę, że urządzenia przeznaczone do użytku domowego różnią się konstrukcyjnie od tych przeznaczonych do użytku komercyjnego. Przede wszystkim klimatyzatory w pomieszczeniach firmowych pracują dłużej oraz obejmują swoim działaniem duży obszar. Co oznacza, że są to sprzęty, które muszą spełniać określone wymagania pod względem wydajności oraz ekonomiczności. Klimatyzacja w Krakowie lub w każdym innym mieście musi odpowiadać potrzebom związanym z komfortem wszystkich osób pracujących na określonej przestrzeni biurowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację do biura?

Na początek należy ustalić dokładny metraż oraz ilość pomieszczeń, które będą wymagały klimatyzowania. Następnie należy sprawdzić to jakie są to rodzaje wnętrz. Inny system będzie odpowiedni do miejsc takich jak kuchnia, a inny sprawdzi się do miejsca w którym stale przebywają pracownicy. W kolejnym kroku należy ustalić optymalne miejsce na umieszczenie urządzeń. W gruncie rzeczy zależy to od ilości dostępnego miejsca, rozmieszczenia sprzętów, a także lokalizacji poszczególnych biurek przy których znajdują się zatrudnione osoby.

Należy także zwrócić uwagę na nasłonecznienie, które inaczej oddziałuje na ogrzewanie wnętrza w zależności od pory dnia. Bezpośredni wpływ na to ma poziom przeszklenia oraz ewentualne instalacje w postaci rolet lub żaluzji. Na podstawie tych informacji możliwe jest dobranie optymalnych urządzeń, które będą przystosowane do pracy w konkretnych warunkach. Takie zadanie najlepiej zlecić specjalistom, którzy posiadają duże doświadczenie w takich realizacjach. Więcej informacji można znaleźć na stronie Santier.pl.

Na jakie parametry klimatyzator do biura zwrócić uwagę?

Jeśli ustalimy konkretne dane dotyczące przestrzeni biurowej, która ma być klimatyzowana, to w ten sposób z łatwością wyliczymy potrzebną moc urządzenia. Wśród pozostałych parametrów warto także zwrócić uwagę na możliwość łatwego skonfigurowania zakresu temperatur oraz głośność pracy. Szczególnie ten ostatni aspekt ma duże znaczenie w trakcie wykonywania obowiązków w biurze. Najlepsze urządzenia generują hałas nie wyższy niż 55 decybeli.

Dodaj komentarz