Lustra łazienkowe – jak dobrać je do własnych potrzeb?

Łazienka to pomieszczenie, które musi być urządzone nie tylko efektownie, ale przede wszystkim praktycznie. Lustro to jeden z kluczowych elementów, dlatego powinno znaleźć się w każdej łazience. Jest niezbędne podczas codziennej higieny, poza tym pełni również rolę dekoracyjną. 

Jakie lustra łazienkowe będą dobrym rozwiązaniem?

Jednym z pierwszych aspektów, jaki trzeba wziąć pod uwagę wybierając lustro jest jego rozmiar. Najlepiej sprawdzą się lustra łazienkowe o szerokości od 40 do 80 centymetrów szerokości o grubości nie mniejszej niż 4 milimetry. Jeżeli zależy nam na eleganckim, minimalistycznym wykończeniu łazienki, warto stawiać na modele bez ramy, które prezentują się bardzo stylowo, co więcej można dopasować je niemalże do każdej aranżacji łazienki.

Kształt lustra również będzie miał duże znaczenie. Należy dopasować je do pozostałego wyposażenia, zwróćmy uwagę na design umywalki, miski WC, wanny, armatury. Jeżeli wyposażenie cechują opływowe kształty, najlepiej postawić na lustro okrągłe. Gdy wybrana przez nas ceramika i armatura jest bardziej kanciasta, wówczas lepiej będzie prezentować się lustro kwadratowe lub prostokątne.

Walenciak Pracownia Szkła i Luster

Wybór lustra łazienkowego wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać, dlatego niekiedy dobrym rozwiązaniem będzie wsparcie specjalisty. Decydując się na współpracę z firmą typu Walenciak Pracownia Szkła i Luster można mieć pewność co do tego, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, co więcej będziemy mogli liczyć na profesjonalne doradztwo. W tym wypadku możemy liczyć na kompleksowe usługi, począwszy od pomiaru, po wykonanie i montaż lustra.

Lustro należy dopasować do swoich własnych potrzeb oraz potrzeb swojej rodziny. Jeżeli mamy jedną łazienkę, warto zdecydować się na model w większym rozmiarze, gdyż będzie po prostu bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu. Co więcej, gdy łazienka jest niewielkich rozmiarów, duże lustro z pewnością optycznie ją powiększy.

Dodaj komentarz