Florysta – jak nim zostać i gdzie pracować?

Florysta jest doskonałym wyborem dla osób, które uwielbiają kwiaty oraz dekoracje. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się taka właśnie osoba i jak można uzyskać odpowiednie przygotowanie do pracy na stanowisku florysty!

Czym jest florystyka?

Termin florystyki jest bardzo szeroki, ponieważ odnosi się on do przygotowywania różnego rodzaju efektownych dekoracji z kwiatów żywych i sztucznych oraz innych typów ozdób.

Osoba, która pracuje na stanowisku florysty ma zatem wiedzę oraz doświadczenie w przygotowywaniu takich dekoracji i może wykonać je w wielu wariantach na zamówienie klientów.

Praca ta jest zatem podobna do pracy kwiaciarza czy kwiaciarski, natomiast warto wskazać, że florystyka czy florysta ma szersze zainteresowania, czyli również zajmuje się on dekoracjami z kwiatów sztucznych, suszonych i innych elementów ozdobnych.

Jak można zostać florystką?

Osoby, które chciałyby pracować w takim właśnie zawodzie, mogą obecnie zdobyć niezbędne do tego kwalifikacje na parę sposobów.

Aby uzyskać szeroką wiedzę oraz praktykę, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty szkół policealnych. Wiele z nich zaprasza na kierunek jak florysta Kraków jest w tym przypadku jednym z miast, gdzie można się zapisać na takie zajęcia. W tym przypadku są one szerokie i kompleksowe, dając przygotowanie nie tylko teoretyczne, ale też praktyczne. Również w trakcie zajęć poruszane są inne kwestie, na przykład związane z prowadzeniem własnego biznesu. Po ukończonych zajęciach odbywa się egzamin i otrzymuje się odpowiednie świadectwo.

Również wiedzę w zakresie florystyki można uzyskać przez zapisanie się na kursy florystyczne. W tym przypadku mamy do czynienia z zajęciami krótszymi, które mogą trwać od jednego dnia do paru tygodni. Są one często wybierane po to, aby uzyskać nowe umiejętności.

Wobec tego najlepszym wyborem dla osoby, która nie ma jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie, będzie zapisanie się do szkoły policealnej. Można wtedy uzyskać kompleksowe przygotowanie i znaleźć zatrudnienie jeszcze łatwiej.

Gdzie może pracować florystka?

Osoba posiadająca wykształcenie w tym właśnie kierunku może pracować w różnych firmach, na przykład w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, czyli w firmach zajmujących się dekorowaniem przestrzeni.

Można poszukiwać wtedy zatrudnienia albo też zdecydować się na założenie własnego biznesu. Druga opcja pozwala w takim przypadku na łatwiejsze zdobycie wysokich zarobków, przy czym jest bardziej wymagająca od pracy na etacie w innej firmie.

Gdy zatem kochasz kwiaty i lubisz przygotowywać z nich dekoracje, zawód florystki może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz