Do czego służą tabliczki z kodem QR?

Obecnie na tabliczkach znamionowych pojawiających się np. na dużych produktach z branży motoryzacyjnej, metalurgicznej itd. znajdują się często kody kreskowe lub QR. Jest to nowoczesna, skondensowana forma przekazywania informacji. Kody są łatwe do weryfikacji z wykorzystaniem różnych urządzeń elektronicznych.

Tabliczki inwentaryzacyjne z kodami QR

Umieszczenie na tabliczkach kodów ułatwia wszelkie prace magazynowe oraz transport. Łatwo jest wprowadzić urządzenia do bazy po prostu skanując umieszczone na nich tabliczki z kodem QR. W ten sposób skracany jest czas inwentaryzacji lub innych działań, jakie są podejmowane. Wymaga to użycia sprzętu z możliwością czytania kodów.

Tabliczka znamionowa zawiera różne informacje ważne dla producenta i późniejszego użytkownika. Korzystanie z takich tabliczek musi być jak najłatwiejsze. W wielu przypadkach ilość tabliczek jest bardzo duża, a czasu mało. Trzeba skanować je szybko, sprawnie i bez błędów, weryfikując stan faktyczny z deklarowanym.

Tabliczki opisowe – czy jeszcze znajdują zastosowanie?

Firmy takie jak Alumart mogą wykonywać różne tabliczki – także opisowe. Są one większe od tych zawierających sam kod QR lub kreskowy. Mogą się na nich znaleźć informacje takie jak nazwa modelu, producenta, ewentualne dodatkowe wytyczne co do użytkowania. Są to dane niezbędne użytkownikowi.

Często zamiast tabliczek opisowych stosuje się takie z kodem, bo są prostsze do odczytu przez urządzenia elektroniczne. Tabliczki z kodem QR zawierają dużo ważnych informacji na niewielkiej powierzchni. Ważne jest ich dokładne i precyzyjne wykonanie, żeby zachować łatwość i wydajność odczytu.

Kody kreskowe a kody QR

Znajdujący się na tabliczce kod kreskowy zawiera szereg użytecznych informacji. Tabliczki z kodami kreskowymi wyposażone bywają też w zwykły tekst. Każdy rodzaj danych można wykorzystać w celach identyfikacyjnych. Przydają się też podczas zliczania sztuk na magazynie. Dzięki tabliczce można łatwo i szybko określić położenie każdego produktu.

Podsumowując, tabliczka z kodem QR jest elementem przydatnym do identyfikacji produktu. Kod jest łatwy do odczytania przez odpowiednie urządzenia.

Dodaj komentarz