Dlaczego warto uprawiać sport?

W dzisiejszych czasach czymś naturalnym jest przyjmowanie pozycji siedzącej przez 8 godzin dziennie lub więcej. Nikogo nie dziwią długie dojazdy do pracy, czy konieczność wielogodzinnego siedzenia przy biurku. Czy jednak jest to prawidłowe zastosowanie naszego ciała? Oczywiście, że nie. Udowodniono, że już 2-godzinne siedzenie powoduje nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Długotrwałe przebywanie w tej pozycji może powodować bóle kręgosłupa, napięciowe bóle głowy, problemy ze stawami kolanowymi oraz biodrowymi i wiele innych schorzeń.

Jak przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzenia?

Najlepszą odpowiedzią jest sport. Taki prawdziwy, a nie internetowy. Obstawianie meczy u bukmacherów to niestety słaba forma wysiłku. Czynny sport niesie wiele korzyści zarówno dla naszego ciała, jak i psychiki. Powszechnie wiadomo, że powoduje ono lepszą sprawność układu ruchu, mniejsze ryzyko chorób układu krążenia, poprawia kondycję i wydolność, pozwala na właściwą wentylację płuc oraz utrzymanie właściwej masy ciała, a także posiada wiele innych zalet. Nie tak wiele osób jednak wie, że uprawianie sportu, a w szczególności robienie tego na świeżym powietrzu pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpieniadepresji, schizofrenii oraz choroby Alzheimera. Poprawia także możliwości poznawcze i zwiększa łatwość uczenia się nowych rzeczy.

Co zrobić, jeżeli nie mam czasu na sport?

Wiele osób jako główny powód braku uprawiania przez nich sportu podaje brak czasu. Warto jednak podkreślić, że aktywność fizyczna nie musi oznaczać wielogodzinnych biegów czy treningów na siłowni. Jeżeli nie masz czasu na takie rzeczy, postaraj się wpleść uprawianie sportu w życie codzienne. Zamiast siedzieć ze swoim partnerem lub partnerką przed telewizorem, czy chodzić do restauracji, spróbuj znaleźć aktywność, którą oboje lubicie. Może to być wycieczka na rowerze po okolicy albo spróbowanie czegoś nowego jak np. wspinaczka, gra w squasha albo jakikolwiek sport, który Wam przyjdzie do głowy. Taki sposób spędzania czasu nie tylko przyniesie Wam korzyści zdrowotne, ale także pozwoli oderwać się od rutyny, a może także odkryć nowe wspólne hobby.

Podsumowując uprawianie sportu niesie ze sobą zarówno poprawę funkcjonowania naszego ciała, jak i psychiki. Ponadto pozwala na oderwanie się od rutyny i spędzenie czasu z bliskimi w innej formie, niż robimy to na co dzień. Może także spowodować odkrycie nowej, wspólnej pasji i jeszcze większe zbliżenie się do siebie.

źródło: bonusy bukmacherskie

Dodaj komentarz