Za co kochamy piłkę nożną?

Piłka nożna to gra zespołowa towarzysząca ludzkości już od wielu pokoleń. Piłka nożna jest dyscypliną olimpijską już od 100 lat co czyni ją jedną z najstarszych dyscyplin nowożytnych igrzysk (została wprowadzona już na drugiej edycji zmagań).

Piłka nożna najpopularniejsza na świecie

Unikalna w swojej prostocie i łatwości w zrozumieniu, pozwala każdemu człowiekowi na planecie poznać jej tajniki i zakochać się w niej. Poza tym czymś naturalnym jest dla nas, ludzi kopanie okrągłych przedmiotów, które spotykamy np. w drodze do pracy lub szkoły. Powoduje to, że odczuwamy chęć zagrania prawdziwą piłką i czucia radości po zdobytej bramce lub mamy ochotę zobaczyć jakiś mecz w telewizji.

W większości miejsc na świecie piłka nożna jest najpopularniejszym sportem co tylko potwierdzają liczby: ponad 4 miliardy fanów na całym świecie. Niezwykle emocjonujące mecze, radość i smutek kibiców po zwycięstwach i porażkach swoich ukochanych drużyn. Sama możliwość kibicowania swojej ulubionej drużynie lub reprezentacji naszego kraju wprawia nas w niesamowitą euforię (lub w smutek i gorycz porażki). Piłka nożna jest również najpopularniejsza wśród bukmacherów. Podobno zakłady bukmacherskie na piłkę nożną to ponad 80% wszystkich typów.

Piłka nożna pozwala nam na spędzanie wspaniałych chwil z bliskimi i przyjaciółmi oglądając wspólnie mecze w telewizji czy grając razem na boisku. Na świecie tylko jedna dyscyplina potrafi wywołać tyle emocji, pozytywnych czy negatywnych i jest to właśnie piłka nożna. To właśnie te emocje czynią ją tak popularną. Ludzie lubią odczuwać emocje, nie lubią obojętności, kochają przypływy adrenaliny, a piłka nożna świetnie sobie radzi z ich ciągłym dostarczaniem.

Dodaj komentarz