Wywóz odpadów z budowy. Jak to zrobić skutecznie?

W trakcie budowy domu nie ma możliwości, aby nie wygenerować dużej ilości odpadów. Chodzi tu przede wszystkim o resztki materiałów budowlanych i wykończeniowych. Ich usuniecie po pewnym czasie może być trudne i problemowe. Jak to zrobić, aby nie tracić czasu?

Każdy, kto budował dom lub jest na etapie chociażby remontu doskonale wie, jak ważne jest to, aby w miarę możliwości w miejscu wykonywanych prac utrzymywać porządek. To pozwoli nie tylko bardziej komfortowo wykonywać swoją pracę, ale również czuć, że prace posuwają się dużo bardziej szybko. Posprzątane pomieszczenia dużo bardziej efektownie się prezentują, a to bardzo ważne. Więcej informacji na stronie https://ekoraff.pl/

Wywóz odpadów z budowy to obowiązek właściciela. Warto wspomnieć, że zagracona, zaśmiecona działka zdecydowanie nie wygląda dobrze i może być przyczyną problemów np. ze strażą miejską. Rozwiązaniem jest więc wywiezienie odpadów. Jak to zrobić?

Samodzielne usuwanie odpadów

Jednym z rozwiązań, które bardzo często stosowane są w przypadku np. samodzielnej budowy domu jest usuwanie odpadów na własną rękę. Taka metoda pracy jest jednak dość mocno czasochłonna i kosztuje naprawdę sporo wysiłku. O ile dysponujemy własnym samochodem o większej ładowności bądź samochodem, które ma przyczepkę / większy bagażnik to problem jest mniejszy.

Zobacz także: https://iksmag.pl/gdzie-wynajmowac-kontenery-budowlane/

W takim momencie musimy sami pakować odpady, np. w worki zakupione w sklepie i szukać miejsca, gdzie odpadu można oddać. Z reguły to mogą być gminne punkty zbierania odpadów. Minusem jest tu także ograniczenie polegające na maksymalnej ilości kilogramów, którą możemy oddać.

Wynajem kontenera budowlanego

Kontenery na gruz to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcemy szybko, sprawnie, bez większych problemów oraz w dowolnym momencie pozbyć się z placu budowy wszystkich śmieci oraz odpadów pobudowlanych. Kontenery budowlane wynajmowane są przez specjalne firmy, które mogą również zajmować się wywozem nieczystości.

Nawiązując współpracę z daną firmą można zapytać o wielkość kontenerów, ich pojemność, czas na który zostaną podstawione oraz oczywiście cenę. Porównanie kilku ofert jest oczywiście najlepszym wyjściem. Kontener można ustawić w dowolnej części działki i wyrzucać do niego wszystko, co na budowie nie jest potrzebne, a więc resztki bloczków, cegieł, pokryć dachowych, opakowania, niepotrzebne drewno czy stal. W kontenerze na wszystko znajdzie się miejsce.

Dodaj komentarz