Wynajem kamperów – czym się kierować przy wyborze modelu?

Podróżowanie kamperem to marzenie wielu z nas. Wolność, swoboda czy wiatr we włosach. Kamper daje mnóstwo możliwości podróżowania i zwiedzania. Nie trzeba mieć od razu swojego samochodu, by uprawiać caravaning. Jak wybrać samochód, który będzie dla nas najlepszy?

Na co zwrócić uwagę wybierając kampera?

Udając się do firmy, która świadczy usługę wynajem kamperów w Katowicach, warto mieć sprecyzowane własne potrzeby. To gdzie chcemy jechać, ile osób zabieramy ze sobą i ile będziemy podróżować, pozwoli na wstępne określenie, jaki model kampera do nas pasuje. Wybierając samochód, którym wyruszymy na wakacje, warto sprawdzić jak wygląda część mieszkalna. Warto sprawdzić czy odpowiadać nam będzie wielkość lodówki, kuchni. Łazienki w kamperach są raczej małe. Jednak szukając rozwiązania idealnego dla nas, warto sprawdzić czy producenci nie zastosowali nowatorskich rozwiązań. Kabina prysznicowa zintegrowana z toaletą, przesuwne lub rozkładane osłony prysznica, składana umywalka to tylko niektóre z takich rozwiązań. Najważniejszym elementem wyposażenia jest łóżko. Dobrze, jeśli jest miękkie i odpowiednio długie. Wybierając samochód w wypożyczalni, warto również zwrócić uwagę na klasę sterowania urządzeniami takimi jak ogrzewanie, pompa wody czy oświetlenie.

Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając kamper?

Samochód kempingowy jest znacznie większy niż zwykły samochód osobowy. Mimo, że można go prowadzić posiadając prawo jazdy kategorii B, jego prowadzenie wymaga zwiększonej koncentracji. Dlatego wybierając samochód, warto sprawdzić czy jest wyposażony w urządzenia, które nam to ułatwią. Przydatny jest tempomat, automatyczna klimatyzacja, zestaw głośnomówiący, radio, czujniki parkowania na przód i tył. Przydatne są także systemy poprawiające trakcję i ułatwiające zjazd ze wzniesień. Wybierając kmaper warto chwilę przyjrzeć się kuchni. W większości są gazowe i wymagają, aby zabrać ze sobą gazy techniczne, czyli butle gazowe.

Wybierając kamper musimy dokładnie znać swoje potrzeby. To pozwoli określić, jaki model pojazdu będzie dla nas odpowiedni.

Dodaj komentarz