Wybieramy plac zabaw do ogrodu. Czym się powinniśmy kierować?

Drewniane place zabaw to nie tylko wizytówka dużych miast. Coraz częściej takie wyposażenie dla dzieci znajduje się w przydomowych ogrodach, zapewniając bardzo komfortową zabawę. Czym się kierować, aby wybrać najbardziej odpowiedni model?

Chcąc zapewnić dzieciom komfort zabawy bardzo często sięgamy po rozwiązania, które sami uwielbialiśmy w dzieciństwie. Dzięki temu dzieci mają niepowtarzalną okazję na to, aby zarówno cieszyć się zabawą, ale także pozytywnie rozładować energię oraz zaprosić ulubionych znajomych. Drewniane place zabaw wykorzystują potencjał podwórka oraz przestrzeni przeznaczonej dla najmłodszych. Dodatkowo, gdy wykorzystamy inne atrakcje, jak piaskownica, trampolina czy basen ogrodowy możemy stworzyć prawdziwą strefę relaksu. Więcej na stronie https://woodlit.pl/. Jak wybrać odpowiedni model i czym się kierować?

1. Określenie oczekiwań

Aby kupić najbardziej optymalny model drewnianego placu zabaw zdecydowanie najlepiej określić, czego nasze dziecko potrzebuje. Każde jest inne, ma inne zainteresowania, inne oczekiwania, inne potrzeby. Warto brać to pod uwagę. Na szczęście producenci oferują naprawdę różnorodne modele, które można dopasować według potrzeb.

Zobacz także: https://apem.com.pl/maly-plac-zabaw-w-ogrodzie-moda-czy-koniecznosc/

2. Dopasowanie rozmiaru placu do rozmiaru działki

To bardzo ważne, aby wiedzieć, gdzie umieścić drewniany plac zabaw oraz jaką powierzchnię działki zajmie. Rozmiar placu zabaw jest ważny, po jego montażu na działce powinniśmy mieć możliwość swobodnej komunikacji. Wolna przestrzeń pozwala też na umieszczenie na działce innego wyposażenia.

3. Atrakcje

Plac zabaw to oczywiście atrakcje. W zależności od modelu warto zwracać uwagę na to, aby znajdowało się w nim takie wyposażenie jak: huśtawka, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, domek wraz ze stolikiem i ławeczką, tunele, tablice manipulacyjne. Im ciekawsze rozwiązania tym dzieci będą bardziej zadowolone.

4. Jakość wykonania

Im lepsza jakość wykonania tym oczywiście lepiej i tym dłużej plac zabaw będzie służył dzieciom. Jeżeli decydujemy się na drewniany plac zabaw to oczywiście warto pytać, jakie drewno zostało użyte do budowy i jaki materiał do impregnacji.

5. Bezpieczeństwo

Jest ono również związane z jakością wykonania. Plac zabaw musi być bezpieczny, elementy wyposażenia dokładnie wykonane, dobrze spięte, odporne na pęknięcia, uszkodzenia, zerwanie. Całość konstrukcji powinna też być stabilna.

Dodaj komentarz