W co inwestować chcąc zmniejszyć koszty ogrzewania hal?

Każda hala jest inna, ale łączy je jedno – dość wysokie koszty ogrzewania. To sprawia, że inwestorzy chcąc racjonalizować wydatki szukają odpowiednich rozwiązań. Zarówno ekologicznych, jak również nieskomplikowanych w montażu. Jednym z takich rozwiązań są promienniki ciepła.

Utrzymanie hali to zdecydowanie nie jest mały koszt. W skali roku kwoty, które trzeba przeznaczyć na bieżące funkcjonowanie mogą przyprawiać o zawrót głowy. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji obiektu, wielkości hali, jej przeznaczenia oraz rozwiązań, które zostały zastosowane do budowy. Więcej informacji na stronie https://www.teoterm.com.pl/.

O kosztach, które będziemy musieli ponieść musimy zacząć myśleć już na etapie wybierania projektu hali. To właśnie w tym dokumencie powinny być zawarte informacje o sposobie ogrzewania, rodzaju zastosowanej instalacji oraz przewidywanych kosztach. Myśląc oczywiście o kosztach ogrzewania warto zapamiętać, że drugą stroną medalu jest oczywiście prawidłowa izolacja. Jednym z najlepszych sposobów na skuteczne i racjonalne cenowo ogrzewanie jest zastosowanie promienników podczerwień.

Zobacz także: https://iksmag.pl/ogrzewanie-ekologiczne-malych-sklepow/

Dlaczego taki system jest skuteczny?

Promienniki ciepła są przede wszystkim skuteczną metodą ogrzewania dużych, nawet nietypowych hal. Z powodzeniem znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie z różnych przyczyn nie znajdą możliwości zastosowania tradycyjne centralne systemy grzewcze oraz np. decentralny w postaci klimatyzacji. Skuteczność tego rodzaju promienników ciepła polega również na tym, że są bardzo dobrze jakościowo wykonane i skutecznie przerabiają energię elektryczną na ciepło, które rozchodzi się po hali w postaci podczerwieni. Zaletą rozwiązania jest więc możliwość kompleksowego rozchodzenia się ciepła po wszystkich fragmentach hali. Nie ma więc miejsc, w których temperatura jest mocno obniżona.

Zalety rozwiązania

Zalet stosowania promienników ciepła jest bardzo dużo, a wśród najważniejszych są oczywiście racjonalne koszty zakupu, montażu, serwisu oraz racjonalne rachunki za ogrzewanie. Rodzajów promienników jest także sporo, więc bez problemu można wybrać takie, które będą indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb. Promienniki można podłączyć do typowej instalacji elektrycznej, w miejscu gdzie nie będą narażone na uszkodzenia ze strony pracowników, osób poruszających się po hali np. wózkami widłowymi. Na uwagę zasługuje bardzo dobra odporność promienników na uszkodzenia mechaniczne, a także intensywne użytkowanie. Nie bez znaczenia jest również ekologia.

Dodaj komentarz