Szyba przednia – jak zapobiec jej zaparowaniu?

Widoczność w samochodzie powinna być zagwarantowana niezależnie od tego, jakim pojazdem się poruszamy. Bez względu na model, a także typ samochodu, musimy mieć zagwarantowaną odpowiednią widoczność. Czasami jednak szyba może zaparować. Jak sobie z tym poradzić? Sprawdzi się włączenie klimatyzacji i używanie recyrkulacji powietrza. Można też otworzyć okna.

Kiedy najczęściej walczymy z zaparowanymi szybami?

Jeżeli chodzi o zaparowane, szyby to najczęściej taki problem będzie występować w okresie jesiennym i zimowym. To wówczas właśnie będziemy zmagali się ze słabą widocznością zwłaszcza wtedy, gdy wewnątrz jest bardzo wilgotno. Jeżeli więc zaparuje nam szyba przednia Ford Escort, to najprostszym rozwiązaniem jest włączenie klimatyzacji, jeżeli samochód jest w nią wyposażony. W ten sposób obniżamy wilgotność powietrza i ryzyko zaparowania szyby się zmniejsza. Należy także zwrócić uwagę, jak jest ustawiona temperatura i powinniśmy włączyć klimatyzację w trybie chłodzenia.

Poza tym, jeżeli zauważymy zaparowaną szybę, to na pewno można otworzyć okna. Otwarcie ich na chwilę może pomóc w pozbyciu się nagromadzonej wilgoci. Dużo będzie zależeć od ogólnych warunków pogodowych, jakie panują i trzeba je właśnie brać pod uwagę.

Produkty do odparowywania powietrza

Poza tym bardzo interesującym rozwiązaniem są różne środki, które są dostępne na rynku. W sklepach można kupić specjalne spreje i żele, które mogą pomóc zmniejszeniu zaparowania szyby. Trzeba je tylko stosować zgodnie z instrukcjami producenta. Znajdziemy je bez problemu w sklepach, gdzie sprzedaje się na przykład uszczelki do szyb samochodowych albo chemię motoryzacyjną.

Nie zawsze zwracamy także uwagę na czystość szyby. Pamiętajmy o tym, że regularne czyszczenie wewnętrznej powierzchni szyby przedniej może skutecznie niwelować zaparowanie. Zanieczyszczenia mogą wpłynąć na to, że para będzie się pojawiać częściej i na większej powierzchni szyby. Stosuje się tu specjalne środki do czyszczenia szyb, a także chusteczki z mikrofibry.

Dodaj komentarz