Szafa przesuwna – wszystko, czego warto się dowiedzieć przed zakupem

Szafy przesuwne to meble cieszące się dużą popularnością co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ jest to rozwiązanie funkcjonalne, a przy tym świetnie sprawdzające się w każdej aranżacji, nawet w małym i nieustawnym wnętrzu, gdzie sporo jest nietypowych i niewymiarowych wnęk. Co warto wiedzieć o szafach przesuwnych, zanim zdecydujemy się na ich zakup?

Dlaczego szafy przesuwne to idealne rozwiązanie do wielu wnętrz?

Na popularność szaf przesuwnych wpływa przede wszystkim fakt, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które można dopasować niemal do każdego pomieszczenia, nawet takiego dość nieustawnego i o niestandardowych wymiarach. Szafa nie tylko się w nie wpasuje, ale również będzie wygodna w użytkowaniu. W takich szafach drzwi przesuwają się jednym torem, dlatego nie potrzeba dodatkowego miejsca na to, by można było wygodnie otworzyć taką szafę. Można blisko niej ustawiać inne meble lub różne przedmioty, a ta nigdy przy otwieraniu nie będzie wchodziła z nimi w kolizję.

Szafa z drzwiami przesuwanymi to mebel, który bez problemu można dopasować do każdego wnętrza. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu różnych kombinacji materiałowych i kolorystycznych. Czy warto zdecydować się na zakup przesuwnej szafy? Z całą pewnością tak, jest to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które będzie się dobrze sprawdzało w wielu przypadkach. Wybierając w ofercie uznanych producentów, można kupić dobrej jakości szafy, nie wydając na nie ogromnych kwot (tanie i bardzo dobrej jakości meble można dostać między innymi w AKORD).

Szafa przesuwna czy może uchylna?

Zarówno szafa przesuwna, jak i uchylna służą do przechowywania rzeczy. Każda jednak z nich ma zarówno swoje zalety, jak i wady, a główna różnica pomiędzy nimi polega na sposobie otwierania drzwi. Które rozwiązanie wybrać? Modele z drzwiami przesuwnymi będą bardziej uniwersalne, funkcjonalne szczególnie w małych i ciężkich do urządzenia pomieszczeniach. W przypadku uchylnych szaf należy mieć nieco więcej miejsca w pokoju, aby można było wygodnie i bezkolizyjnie otwierać drzwi.

Kiedy warto wybrać szafę przesuwną z lustrem?

Modele szaf z lustrem można stosować w każdym pomieszczeniu, nawet tym o mocno ograniczonej przestrzeni. Takie meble to świetne rozwiązanie do przedpokojów – tu będą pełniły nie tylko funkcję praktyczną. Warto wiedzieć, że dobrze dobrane lustro pozwoli optycznie rozjaśnić i powiększyć nieco dostępną przestrzeń. Szafy wyposażone w drzwi przesuwne dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy zajdzie z pewnością model mebla odpowiedni do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz