Posadzki dekoracyjne – nowoczesne i komfortowe rozwiązanie dla Twojego domu

Dom to wyjątkowe miejsce. To w nim odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi i to w nim najczęściej przebywamy. Dobrze więc, aby był nie tylko funkcjonalny, ale również, aby świetnie się prezentował. Jednym z pomysłów, który bez wątpienia urozmaici nasze wnętrza (i nie tylko) jest wybór posadzek dekoracyjnych. Wśród tych najbardziej popularnych prym wiodą powłoki wykonane z mikrocementu (zwanego również między innymi mikrobetonem czy betonem milimetrowym). Materiał ten, ze względu na wysoki stopień odporności na uszkodzenia, doskonale sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Nie straszna jest mu nawet wilgoć, dlatego nierzadko mikrobeton wykorzystywany jest nawet w kuchni, gdzie tworzy się z jego użyciem wyjątkowe blaty kuchenne. Za jego sprawą możemy cieszyć się gładką powierzchnią pozbawioną dylatacji i przerw, która jest niezwykle łatwa w utrzymaniu i konserwacji.

Posadzki dekoracyjne nie bez powodu cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem – są nie tylko nowoczesne, ale stanowią również doskonałe uzupełnienie wnętrz. To między innymi z tych powodów warto poświęcić im nieco więcej uwagi podczas planowania remontu czy budowy domu.

Posadzka z mikrocementu – wykonanie

Jedną z podstawowych zalet wspomnianego materiału, którą większość fachowców wymienia w pierwszej kolejności, jest to, że z mikrobetonem niezwykle łatwo się pracuje. Poza podstawowymi narzędziami, takimi jak kielenka sztukatorska czy stalowa paca, wystarczy dysponować jedynie szorowarką, szlifierką oscylacyjną oraz mimośrodową. Warto jednak zaznaczyć, że mimo niskiego stopnia skomplikowania owego systemu betonowego i dużej elastyczności rzeczonego materiału, nie należy go lekceważyć, ponieważ nieprawidłowo położony mikrocement może nie spełniać należycie swojej funkcji. Z tego powodu, jeżeli jest to możliwe, to zaleca się skorzystanie z usług profesjonalisty. Im większe doświadczenie będzie posiadała osoba wykonująca kładzenie posadzki, tym większa pewność, że ta ostatnia będzie bez uszczerbków towarzyszyć nam przez kolejne lata, a na jej powierzchni nie pojawią się żadne pęknięcia. Posadzki betonowe

Zalety betonu milimetrowego

Mikrobeton posiada szereg zalet, które sprawiają, że rośnie liczba osób zainteresowanych posadzkami dekoracyjnymi wykonanymi z tego materiału. Jedną z korzyści płynących z zastosowania mikrocementu jest łatwość, z jaką przychodzi jego użytkownikowi utrzymanie czystości. Powłoka ta nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Co więcej, mimo swej niewielkiej grubości (system ten posiada najczęściej grubość od dwóch do trzech milimetrów), posadzka jest wysoce odporna na warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym atutem betonu milimetrowego jest bardzo dobra przyczepność do podłoża, dzięki czemu może być on aplikowany na podłożach różnego rodzaju (na przykład na drewnie i materiałach drewnopochodnych, na metalu, a nawet na szkle czy plastiku). Można więc nakładać go nie tylko na podłogi, ale również na ściany i sufity, tworząc niepowtarzalną ozdobę domu.  Beton posadzkowy.

Dodaj komentarz