Piłkołapy – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Podczas różnego rodzaju rozgrywek sportowych piłka może wylecieć poza boisko, co stwarza problem zarówno dla zawodników, jak i publiczności. Dotyczy to różnych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, tenis i inne. Warto w takim przypadku wykorzystać piłkołapy, dzięki czemu odpowiednio zostanie zabezpieczony teren do gry, jak i całe otoczenie.

Gdzie wykorzystuje się piłkochwyty?

Piłkochwyty zewnętrzne najczęściej znajdują zastosowanie na stadionach i boiskach sportowych, ale również można je użyć w szkolnych salach wychowania fizycznego. Trwała i elastyczna siatka jest skuteczną zaporą i doskonale przechwytuje piłki. Ponadto pozwala oddzielić poszczególne sektory boiska w trakcie zawodów.

Siatki ochronne sportowe są wytrzymałe i odporne na uderzenia piłek. Doskonale zabezpieczają każde boisko niezależnie od zmiennych czynników atmosferycznych.

Producenci oferują szeroki wybór piłkochwytów, dzięki czemu można dopasować te elementy do konkretnego wymiaru boiska. Wysokiej klasy piłkołapy, wyposażenie boisk sportowych, sal gimnastycznych i szatni, a także sprzęt gimnastyczny można znaleźć w ofertach renomowanych firm z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

W jaki sposób wybrać dobry piłkochwyt?

Decydując się na zakup piłkołapów do konkretnego boiska czy kortu, należy wziąć pod uwagę siłę uderzenia piłki oraz jej rozmiary, a także niezbędną wysokość piłkochwytów. Do piłki nożnej czy tenisa, gdzie piłka osiąga duże prędkości, najlepszym rozwiązaniem są grube siatki o niskiej elastyczności. Wybierając taki model mamy pewność, że piłkochwyt nie zostanie przerwany, nawet gdy piłka trafia w siatkę z bardzo dużą szybkością. Natomiast w przypadku gier, w których wykorzystywana jest piłka o małych rozmiarach, trzeba poszukać gęstej siatki o mniejszych oczkach.

Ostatnim parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze ochronnych siatek sportowych jest wysokość, która podyktowana jest głównie rodzajem uprawianej dyscypliny. W przypadku na przykład piłki ręcznej niepotrzebna będzie bardzo wysoka siatka tak jak na boisku do piłki nożnej.

Dodaj komentarz