Osłony okienne – kształtowanie nastroju wnętrza poprzez manipulację naturalnym światłem

Ilość wpadającego do domu światła ma decydujące znaczenie dla samopoczucia domowników. Jesienią i zimą, gdy szybko zapada wieczór, warto wpuścić do pomieszczeń jak najwięcej słońca. Latem z kolei nadmiar ostrego światła przede wszystkim wpływa na wyższą temperaturę w budynku. Jak zatem skutecznie regulować ilość wpuszczanego do środka światła?

Jak stworzyć idealny nastrój w domu?

Manipulacja światłem pozwala stworzyć idealny nastrój wnętrza. Zasłonięcie całkowite okien w czasie oglądania filmu na dużym telewizorze umożliwia stworzenie warunków niemal kinowych w swoim zaciszu domowym. Z kolei zimą, gdy słońce jest nisko na horyzoncie, odpowiednie ułożenie osłon okiennych zapobiega oślepianiu domowników w czasie ich codziennych obowiązków. Jednocześnie żaluzje wpuszczają dużą ilość światła, zapewniając dobrą widoczność i samopoczucie. Wysokiej jakości zasłony okienne są w stanie całkowicie wygasić wpadające światło, abyś mógł zapaść w głęboki sen po trudnej nocy lub nocnej zmianie w pracy. Manipulacja światłem pozwala w ten sposób dostosować warunki w domu do swoich potrzeb.

Jak regulować ilość słońca wpadającego do domu?

Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad światłem w pomieszczeniu, możesz zastosować jeden z typów osłon okiennych. Do najbardziej popularnych rozwiązań należą:

  • Żaluzje aluminiowe. Skuteczne, minimalistyczne i łatwe w czyszczeniu. Sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i firmach czy biurach.
  • Plisy okienne. Prosta osłona, montowana na ramę okna, pozwalająca na bardzo dokładną kontrolę wpadającego światła. Umożliwia zasłonięcie dowolnego obszaru okna lub całkowite wygaszenie wpadających promieni słońca.
  • Roleta rzymska. Jest znana przede wszystkim z wysokiego poziomu estetyki. Przy jej składaniu, poprzeczne pasy nachodzą na siebie, tworząc piękne, ozdobne fałdy.
  • Żaluzje bambusowe. Drewno doskonale sprawdza się w każdym stylu wystroju wnętrza, dlatego też osłony wykonane z bambusa są uniwersalnym rozwiązaniem. Jednocześnie skutecznie ograniczają ilość wpadającego do środka światła.

Ilość dostępnych na rynku rozwiązań w obszarze osłon okiennych jest bardzo duża. Dzięki temu każdy znajdzie model odpowiadający dokładnie jego potrzebom.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie żaluzji?

Odpowiedni nastrój wnętrza jest bardzo ważny, dlatego warto skupić się na funkcjonalności osłon okiennych. Nie bez znaczenia jest też ich estetyka – stanowić będą główną ozdobę Twoich okien. Warto jednak pamiętać także o wytrzymałości i trwałości poszczególnych rozwiązań. Pod tym kątem warto stawiać na najbardziej rozpoznawalnych producentów jak firma Anwis. Jest to gwarancja wysokiej wytrzymałości materiałów oraz wykończenia. A także skuteczności osłon okiennych w ograniczaniu światła wpadającego do środka.

Dodaj komentarz