O czym trzeba pamiętać przy projekcie podjazdu?

Podjazd to pewnego rodzaju wizytówka domu, więc przymierzając się do sporządzenia projektu warto pomyśleć o tym, co będzie naprawdę konieczne. Nie tylko wybór materiału jest ważny, ale również przygotowanie terenu czy oświetlenie.

Myśląc o aranżacji otoczenia domu nie można pominąć jego często największej części – podjazdu. To właśnie on jest bardzo często wizytówką domu, mającą bardzo duży wpływ na to, jak postrzegany jest dom oraz właściciele. Choć metod aranżacji podjazdu jest bardzo dużo i współcześnie nie ma praktycznie ograniczeń jeżeli chodzi o wybór materiałów to szczególną uwagę warto przyłożyć do przygotowania dedykowanego, odpowiadającego działce, budynkowi oraz naszemu budżetowi projektu. Więcej informacji na stronie http://brukland-kostka.pl. Na co zwracać uwagę?

Przygotowanie terenu

To jedna z najważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę przy układanie kostki brukowej. To baza, o której trzeba pamiętać, gdyż nieodpowiednio przygotowane podłoże sprawi, że podjazd może się zapadać, może być również narażony na zbieranie się wody. Teren powinien być:

– wyrównany,
– bez miejsc zapadających się,
– odpowiednio wyprofilowany, aby nie dopuścić do spływania wody do domu,
– zagęszczony,
– oczyszczony z korzeni drzew,
– uzbrojony w system odprowadzania wody.

Zobacz także: http://portalnews.pl/jak-zaaranzowac-podjazd-aby-sluzyl-nam-latami/

Kolejność prac

Tu również warto zwrócić uwagę na to, że ważna jest kolejność prac, które wykonujemy. Najpierw trzeba wykonać wszystkie prace związane z przygotowaniem terenu, rozprowadzeniem wszystkich instalacji (np. oświetleniowej), a dopiero na końcu przystąpić do układania kostki brukowej i innych prac wykończeniowych.

Wybór odpowiednich materiałów

Od tego też w bardzo dużej mierze zależy to, jak będzie w przyszłości wyglądał nasz podjazd. Rodzaj kostki, płyt betonowych czy innych materiałów powinien być dobrany w taki sposób, aby spełnić oczekiwania klienta pod względem estetycznym, ale również pod względem funkcjonalności. Materiał musi być przede wszystkim:

– odporny na obciążenia,
– odporny na uszkodzenia mechaniczne,
– odporny na działanie promieniowania UV,
– odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych,
– jak najbardziej prosty w montażu,
– łatwy do pielęgnacji.

Design to oczywiście bardzo ważna sprawa, ale wybierając kostkę czy płyty trzeba przede wszystkim kierować się ich wytrzymałością. Nimi będą bowiem wykończone również np. ścieżki w ogrodzie czy ścieżki dookoła domu.

Dodaj komentarz