Nowoczesne lustra – jak wkomponować je we wnętrze łazienki?

Lustro w łazience to poza dekoracyjnym akcesorium niezwykle praktyczny element pomieszczenia. Od niego zależy precyzja wykonywanego makijażu czy dostrzeżenie na twarzy plam po paście do zębów. Jak wybrać lustro, które będzie praktyczne i eleganckie? 

Lustra w łazience – co ma znaczenie?

Nowoczesne lustra to atrakcyjny dodatek do każdej łazienki. Prosty design lub niespotykane kształty mogą zdziałać cuda w niewielkiej przestrzeni. Aby wpłynąć pozytywnie, a nie negatywnie na wnętrze, warto kierować się kilkoma zasadami urządzania łazienki.

Znaczenie ma nie tylko kształt lustra, ale także jego rozmiar. Lustro powinno być odpowiednio dobrane do umywalki, jak i do samego pomieszczenia. Warto dodać, że duże, ciężkie i nowoczesne lustro w małej łazience zadziała na jej niekorzyść.

Wiele osób zastanawia się również nad grubością szklanej szyby. Odpowiednia to minimum 4 mm, szczególnie gdy tafla jest wklejana w ścianę.

Szkło w łazience – jak dobrać kabinę prysznicową na wymiar?

Poza lustrem łazienkowym ogromną rolę odgrywają inne szklane elementy, które znajdują się w pomieszczeniu jak np. kabina prysznicowa. Najbardziej praktyczna będzie narożna, przylegająca do dwóch ścian wnętrza.

Niekiedy przy projektowaniu istotny jest każdy centymetr, dlatego warto zdecydować się na kabinę prysznicową na wymiar – będzie ona dopasowana do wnętrza i potrzeb lokatorów. Ponadto rezygnacja z brodzika to kolejny praktyczny i efektowny pomysł aranżacji pomieszczenia.

Kabina prysznicowa postawiona na kafelkach to oszczędność czasu w trakcie sprzątania, a także utrzymanie pomieszczenia w stylu eleganckiego minimalizmu. Urządzenie łazienki to zadbanie o kilka elementów, które będą mieć wpływ na odbiór całego wnętrza.

Jak się okazuje, nowoczesne lustra i kabiny prysznicowe na wymiar bezdyskusyjnie dominują w łazience. Aby nie przytłoczyły wnętrza, potrzeba odpowiedniego źródła światła, które odpowiednio rozproszy się i odbije w szkle. Wtedy pomieszczenie wyda się optycznie większe.

Dodaj komentarz