Jakie czynniki wpływają na kursy zakładów na piłkę nożną?

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które lubią typować wyniki meczów. Wysokość ewentualnej wygranej uzależniona jest kursu na konkretny zakład. Kursy te różnią się często między poszczególnymi bukmacherami. Z tego powodu klienci poszukują najkorzystniejszych dla siebie przeliczników. Warto jednak wiedzieć, że na wysokość kursu na zakłady na piłkę nożną, wpływa wiele czynników. Jakich? Podpowiadamy.

Czym są kursy bukmacherskie?

Rozpoczynając swoją przygodę z typowaniem wyników meczów piłki nożnej, warto poznać podstawowe pojęcia, jakie funkcjonują w firmach bukmacherskich. Niezwykle istotne jest również, aby obstawiać wyniki wyłącznie u legalnego bukmachera takiego jak ETOTO. Piłka Nożna kursy może mieć różne u poszczególnych firm bukmacherskich, jednak zawsze na kurs zakładów wpływają pewne czynniki. Warto wcześniej dowiedzieć się, czym jest kurs bukmacherski. Otóż jest to jeden z elementów umowy o zakładzie między bukmacherem a graczem, na podstawie którego liczona jest wygrana. Mnożąc wniesioną stawkę przez kurs, możemy oszacować potencjalną wygraną z danego kuponu. Dlatego na przykład, jeżeli wykupimy kupon za stawkę 100 zł, w przypadku kursu 2,5 możemy wygrać 250 zł.

Jak liczone są kursy zakładów na piłkę nożną?

To, w jaki sposób liczone są kursy zakładów na piłkę nożną, uzależnione jest od polityki konkretnej firmy bukmacherskiej, ponieważ takimi działaniami zajmują się analitycy zatrudnieni w takim przedsiębiorstwie. Są to osoby, które posiadają duże doświadczenie, a przede wszystkim wiedzę z konkretnej dziedziny, w tym przypadku piłki nożnej, a także posiadają odpowiednie dla analityków umiejętności, czyli wyliczania prawdopodobieństwa.

Analitycy podczas wyznaczania kursu zakładów na piłkę nożną szacują prawdopodobieństwo zakładu i na tej podstawie wyznaczają wysokość kursu bukmacherskiego. Dlatego na przykład, jeżeli jakaś drużyna ma 30% szans na wygraną, wówczas korzystając ze wzoru, gdzie 1 dzielone przez prawdopodobieństwo daje kurs bukmacherski, można powiedzieć, że w danym przypadku kurs wyniesie 3,33. Umiejętność analizowania kursów w oparciu o prawdopodobieństwo to cecha, która pomoże nam w typowaniu. Pamiętajmy jednak, że zawsze zakłady bukmacherskie wiążą się z pewnym ryzykiem.

Rodzaje zakładów na piłkę nożną

Obstawiając zakłady na piłkę nożną, mamy do wyboru wiele możliwości, a więc możemy skorzystać nie tylko z kursów typujących konkretny wynik czy zwycięstwo danej drużyny, ale również szeregu innych opcji. Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną dotyczą najczęściej wyniku meczu. Sporym zainteresowaniem cieszy się też opcja podwójnej szansy, w przypadku której nie musimy koncentrować się wyłącznie na jednym wyniku, a możemy wybrać dwa lub trzy rozstrzygnięcia. Handicap z kolei pozwala na określenie dominacji w meczu jakieś drużyny. Możemy obstawiać też na połowy, powyżej, poniżej, jak również typy zdarzeń, do jakich dojdzie w meczu.

Dodaj komentarz