Jak właściwie dobrać meble dla dziecka?

Wydawałoby się, że wybór nowych mebli to przyjemność: chodzisz, wyglądasz, kupujesz. Jednak w rzeczywistości wszystko nie jest takie proste, szczególnie jeśli chodzi o pokój dziecięcy. Wybierając meble, wszyscy koncentrujemy się na takich kluczowych parametrach, jak atrakcyjny wygląd, funkcjonalność i jakość, ale pokój dla dziecka powinien być również możliwie bezpieczny dla dziecka. Musimy zwrócić uwagę choćby na gałki do mebli dziecięcych i sprawdzić, czy są one skonstruowane w sposób bezpieczny.

Bezpieczeństwo

Na pierwszy plan wysuwa się przyjazność dla środowiska wszystkich mebli, brak ostrych narożników, szklanych wstawek i innych traumatycznych elementów. Jednocześnie nie zapomnij wziąć pod uwagę innych czynników, a także porównać parametry pokoju z wymiarami mebli, aby twoje dziecko miało miejsce na gry. Kolejnym dowodem na to, że do wyboru mebli do pokoju dziecinnego należy podchodzić ze szczególną ostrożnością, jest wpływ otaczającej przestrzeni na psychikę dziecka i kształtowanie jego osobowości. Zostało to wielokrotnie udowodnione przez psychologów. Ponadto, jeśli dziecko może już oceniać i analizować, ma własny gust i preferencje, wówczas wybierając każdy mebel, musisz zwrócić uwagę na jego opinię.

Kolor jest ważny

We wczesnym wieku absolutnie wszystko wpływa na cechy rozwojowe dziecka, a otaczające go kolory odgrywają ważną rolę. Ponieważ dziecko spędza znaczną część czasu w pokoju dziecięcym, jego kolorystyka wpływa przede wszystkim na podświadomość. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie kolory do aranżacji pokoju dziecięcego, które zostaną wykorzystane przy wyborze mebli. Weź pod uwagę wiek dziecka, ponieważ wskazówki, które dotyczą dzieci poniżej trzeciego roku życia, są absolutnie bezużyteczne dla rodziców nastolatków.

Szukasz ciekawych dodatków do mebli dziecięcych, które mogą całkowicie odmienić pokój malucha? Odwiedź: https://dotmanufacture.com/

Jednak co zrobić, jeśli dziecko nie może jeszcze odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor będzie odpowiednie do pokoju, a wybór rodziców na podstawie własnego gustu jest często błędny?

Psychologowie dziecięcy zalecają wzięcie pod uwagę temperamentu dziecka, który można łatwo prześledzić nawet w bardzo młodym wieku, i użycie charakterystycznego koloru. Na przykład odcienie brązowe, szare i żółte są preferowane dla małych melancholików, a jasne plamy kolorów można zastosować na neutralnym tle, tj. meble mogą mieć spokojne jasne lub pastelowe kolory, a akcenty są umieszczane na akcesoriach i tkaninach. Jeśli dziecko ma charakter flegmatyczny, powinieneś zwrócić uwagę na odcienie czerwieni i pomarańczy: nawet jeśli nie jest to cały pokój, ale niektóre szczegóły. W każdym razie warto pamiętać, że pokój dziecięcy różni się od reszty pokojów jasnością, bajecznością i kolorowością, ale w dążeniu do tego, aby tak było, ważne jest, aby nie przesadzić. W przeciwnym razie zamieni się w kolorowy chaos, który wywiera presję na psychikę.

Wybierając kolor mebli, możesz polegać na teorii wpływu różnych kolorów na psychikę. Na przykład czerwony promuje aktywność i szybkie zmęczenie, ciemnoniebieski może działać przygnębiająco, a zielony pomaga lepiej się skoncentrować, poprawia nastrój i łagodzi. Takie jasne kolory, jak żółty i pomarańczowy, powinny być stosowane w połączeniu z bardziej neutralnymi kolorami.

Zobacz także: https://kidzone.com.pl/pokoj-dzieciecy-bezpieczne-materialy-elementy-wyposazenia-uchwyty-meblowe/

Dodaj komentarz