Jak dobrać sukienkę do figury?

Każda kobieta, bez względu na to, jaki styl ubierania się preferuje powinna mieć w swojej szafie sukienkę na specjalną okazję jak również na co dzień – nawet, jeśli założy którąś z nich dosłownie raz. Nie można jednak kupować modeli przypadkowych, a dokładnie dopasować je do naszej sylwetki.

Sukienka dla kobiet o figurze klepsydry

Kobiety marzą o tej figurze w której pojawiają się ramiona i biodra na równej wysokości, a pomiędzy nimi wyłania się wąska talia. Tego typu budowy ciała jej posiadaczce pozazdrości każda przedstawicielka płci pięknej, chociaż nie powinniśmy w tym temacie generalizować. Dlaczego figura klepsydry jest jeszcze pożądana oprócz walorów estetycznych? Otóż chodzi także o to, że jest ona bardzo praktyczna. W praktyce oznacza to, że świetnie prezentuje się niemal w każdym kroju sukienki. Najlepiej jednak, jeśli dany model podkreśla talię, eksponując tym samym atuty sylwetki. Świetnie stawiać na modele z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem, które prezentują się niezwykle kobieco i elegancko.

Sukienki na sylwetkę trójkąt

Posiadaczki figury o kształcie trójkąta, czyli litery „A” charakteryzują się wąską, dość drobną górą, jak również pełnymi biodrami oraz udami. Najlepszym modelem sukienki dla nich jeśli chodzi o wersję wizytową będzie taki, który wprowadzi pewnego rodzaju proporcje do sylwetki. W praktyce oznacza to, że warto stawiać na sukienki w których dół układa się w kształt litery A, natomiast jeśli chodzi o zdobienia, to warto, jeśli pojawią się na niej plisy. Dla tej figury doskonale sprawdzą się także sukienki zwiewne, długie z dekoltem w kształcie litery V i romantycznym, nierównomiernie układającym się dołem. Na tego typu krój mogą pozwolić sobie zarówno wysokie, jak i niskie kobiety.

Zobacz także: https://newsweb.pl/jak-wybrac-sukienke-na-wesele-kilka-praktycznych-porad/

Sukienki dla figury o kształcie prostokąta

Figura o kształcie prostokąta charakteryzuje się wąskimi biodrami oraz delikatnie zaznaczoną talię. Tego typu sylwetka na pozór może się wydawać dość ciężka do podkreślenia, ale nic bardziej mylnego. Okazuje się w praktyce, że można ją z powodzeniem zmodyfikować i zatuszować ewentualne krągłości – ale nie jest to konieczne. W końcu każda kobieta jest piękna i niepowtarzalna. Jeśli jednak będziemy chciały nadać sobie nieco większej subtelności oraz wyrównać proporcje, wówczas idealnym wyborem będzie postawienie na sukienkę zwiewną i drapowaną. Można także z powodzeniem wybrać asymetryczny krój czy też sukienkę z odcięciem w talii.

Dodaj komentarz