Jak dobrać najlepszy wózek inwalidzki?

Wózki inwalidzkie należą do podstawowego wyposażenia osób, które z różnych przyczyn nie mogą chodzić, mają problemy z chodzeniem, uczęszczają na rehabilitację. Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego jest sprawą bardzo ważną, dlatego kwestię trzeba dobrze przemyśleć.

Życie pisze różne scenariusze, niestety czasem bardzo negatywne. Choroba, wypadek, utracenie sprawności fizycznej – to ma wpływ na to, że czasem nie możemy się zwyczajnie poruszać, wykonywać obowiązków służbowych, uczęszczać na zajęcia, realizować swoich pasji. Aby umożliwić sobie w miarę normalne funkcjonowanie konieczne jest posiadanie wózka inwalidzkiego. To dzięki niemu „wrócimy” do normalności. Więcej informacji na stronie https://www.ortmed.pl/

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że wybór wózka inwalidzkiego nie jest sprawą prostą. Na rynku jest bardzo wiele modeli, jest więc możliwość, aby dopasować dla osoby potrzebującej odpowiedni rodzaj wózka. Na co zwracać uwagę?

Wózek tradycyjny czy może elektryczny?

Aby wybrać najlepszy wózek inwalidzki zdecydowanie warto udać się do sklep medyczny warszawa, porównać modele, zapoznać się z ofertą i na tej podstawie zdecydować, jaki model będzie korzystny. Do dyspozycji mamy zarówno manualne, tradycyjne wózki inwalidzkie, jak również modele bardziej nowoczesne – elektryczne. Wózek elektryczny jest wózkiem większym i cięższym, trzeba brać to pod uwagę.

Zobacz także: https://thanks.com.pl/nowoczesny-sprzet-medyczny-kupowac-czy-wynajmowac/

Dopasowanie rozmiaru wózka do warunków lokalowych

Jedną z podstawowych kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę jest możliwość dopasowania wózka inwalidzkiego wagą i rozmiarem do warunków lokalowych. W przypadku posiadania mniejszego metrażu ważne jest to, aby wózek był lekki, składany, wykonany z materiałów, które są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Liczy się również zwrotność.

Łatwość użytkowania

Dla osoby, która trwale porusza się na wózku lub uczy się dopiero korzystania z wózka inwalidzkiego ważne jest to, aby wózek był łatwy w użytkowaniu. Aby tak się działo wózek inwalidzki musi być wykonany z materiałów, które przede wszystkim są odporna na intensywne użytkowanie, stabilny, umożliwiający proste i lekkie poruszanie się, wygodny, posiadający odpowiednie siedzisko.

Jeżeli decydujemy się na zakup lub wypożyczenie wózka inwalidzkiego kierujmy się przede wszystkim jego solidnością, lekkością, zwrotnością i trwałością. Zakup najtańszego wózka lub takiego, który nie spełnia norm będzie skutkował brakiem wygody.

Dodaj komentarz