Implanty – co warto o nich wiedzieć?

Dobry implant zębowy powinien być przede wszystkim bardzo wytrzymały. Niezwykle istotne jest to, aby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie odróżniał się od pozostałych zębów. W miarę możliwości powinien mieć niemal identyczny kolor oraz kształt. Są różne rodzaje implantów. Jaki wybrać? Czy są jakieś przeciwwskazania do tego, aby wykonać zabieg? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Implanty są obiektem badań już od wielu lat. Nauką która dotyczy ich wprowadzania do organizmu jest implantologia. Najbardziej popularnymi implantami są wykonane z tytanu. Jest to metal całkowicie obojętny dla naszego organizmu. Ponadto jest on niezwykle wytrzymały stąd też nie bez powodu jest stosowany jako baza do wykonania protez zębowych. Kolejnym z implantów, które cieszą się niesłabnącą popularnością jest implant cyrkoniowy. Świetnie sprawdza się on w roli imitacji zęba, stąd też nic dziwnego, że wiele osób się na niego decyduje. Cyrkon z którego został wykonany nie oddziałuje na zmiany temperatury, a ponadto charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie.

Zobacz także: https://newsweb.pl/jak-zapobiegac-prochnicy-zebow-u-dzieci/

Jak długo trwa wszczepienie implantu?

To, jak długo będzie trwał proces wszczepiania implantów jest kwestią indywidualną. Zależy od wielu czynników, a zwłaszcza tego, o jakiej ilości mówimy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, stąd też też pacjenci nie odczuwają bólu. Zdarza się, że do jego przeprowadzenia niezbędne jest jednak znieczulenie ogólne.

Implanty i przeciwwskazania

Oczywiście jak do każdego zabiegu, tak też do wszczepiania implantów istnieją przeciwwskazania. Jest to kwestia mocno indywidualna. W dużej mierze w grę wchodzi to czy nie jesteśmy na przykład chorzy na cukrzycę czy też występują u nas zaburzenia układu krzepnięcia. Lekarz raczej nie zakwalifikuje nas do zabiegu także wtedy kiedy mamy paradontozę, cukrzycę lub nowotwór. Implanty nie są wszczepiane także osobom bardzo młodym jak również kobietom w ciąży. Oprócz jakości implantu, jak również braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu bardzo ważne jest też to, gdzie zostanie od wykonany. Warto stawiać na profesjonalistów, takich jak na przykład z przychodni https://mcs-przychodnia.pl/. Takie działanie sprawi, że będziemy czuć się bezpiecznie i zaoszczędzimy sobie dużo niepotrzebnego stresu, który na pewno nie wypływa dobrze ani na samopoczucie, ani też na komfort w którym poddamy się zabiegowi. I najważniejsze – efekt końcowy. Tutaj nie może być mowy o tym, że będziemy czuli się nienaturalnie. Dobrzy specjaliści na pewno dołożą wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić.

Dodaj komentarz