Holowanie – jak zrobić to zgodnie z przepisami?

Niestety, ale samochody osobowe nie należą do przedmiotów, które nigdy się nie psują i czasem może się okazać, że kompletnie losowo zatrzymają się na poboczu i aby dalej ruszyły konieczne będzie holowanie do najbliższego warsztatu, który będzie w stanie zdiagnozować źródło problemu. Jak jednak legalnie holować samochód?

Gdzie znaleźć firmę oferującą holowanie?

Szukając firmy, która oferuje holowanie we Wrocławiu zawsze najprostszą drogą będzie przeszukanie internetu. Znajdziesz tam bowiem całe mnóstwo firm, które oferują szeroko pojętą pomoc drogową w tym właśnie holowanie samochodów, dzięki któremu auto trafi szybko do warsztatu, gdzie zostanie mu przywrócona sprawność.

Jedna z firm, która oferuje holowanie to przedsiębiorstwo Mp-Car Wynajem Samochodów. Jak sama nazwa wskazuje zajmuje się ona przede wszystkim wypożyczaniem samochodów osobowych, lecz pomaga również kierowcom, których auta odmówiły posłuszeństwa i są one unieruchomione.

Jak legalnie holować samochód?

To co zrobić, by auto było legalnie holowane zależy od sytuacji. Gdy samochód jest ciągnięty przez inne auto za pomocą linki holowniczej to do wymagań należy przede wszystkim sprawny układ hamulcowy oraz kierowniczy w holowanym samochodzie osobowym. Do tego musi w nim siedzieć na stanowisku kierowcy osoba, która posiada prawo jazdy i jest trzeźwa. Jest to o tyle ważne, że to właśnie ona odpowiada między innymi za zatrzymywanie się pojazdu holującego oraz holowanego.

Inne zasady obowiązujące podczas holowania auta za pomocą linki holowniczej to to, by auta nie przekraczały prędkości rzędu 30 km/h w mieście i 60 km/h w terenie zabudowanym. Znacznie prostsze jest jednak holowanie samochodu z pomocą autolawety, która umożliwia jazdę ze znacznie większą prędkością. Do tego w niej wymagany jest tylko jeden kierowca, a holowany samochód nie musi mieć sprawnego układu hamulcowego oraz kierowniczego. Aby skorzystać z takiej autolawety można na przykład zamówić ją właśnie poprzez pomoc drogową z firmy Mp-Car Wynajem Samochodów.

Dodaj komentarz