Demontaż konstrukcji metalowych w 3 etapach
Demontowanie różnego rodzaju konstrukcji stalowych wymaga od wykonawcy nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również doświadczenia. Wszystkie prace muszą zostać przeprowadzone zgodnie ze sztuką, a okoliczny teren zabezpieczony.
Rynek szeroko rozumianych usług związanych z budownictwem nie dotyczy tylko i wyłącznie budowania obiektów mieszkalnych, użytkowych, biurowych czy magazynowych, ale również różnego typu prac rozbiórkowych i przygotowawczych. Wśród nich można wymienić chociażby demontaż konstrukcji metalowych. Tego rodzaju prace wykonuje się szczególnie wtedy, gdy chcemy szybko i sprawnie rozebrać dany obiekt budowlany, uprzątnąć plac i przygotować teren chociażby do budowy nowego obiektu. Rozbiórką konstrukcji stalowych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Więcej informacji na stronie http://kamm.pl/. Demontaż konstrukcji musi być wykonywany w kontrolowanych warunkach, a wszystkie prace można podzielić na 3 etapy.
1. Odpowiednie przygotowanie terenu
To pierwszy warunek, który musi zostać spełniony, aby odpowiednio i przede wszystkim bezpiecznie demontować konstrukcje metalowe. Oczywiście wiele zależy od wielkości konstrukcji, specyfiki obiektu i specyfiki terenu. Zabezpieczyć powinno się wszystko to, co nie może zostać uszkodzone, a więc inne elementy budowlane, drzewa i inną roślinność.
Zobacz także: http://rytmdnia.pl/gdzie-kupowac-materialy-budowlane-i-wykonczeniowe/
2. Demontaż
Główna część, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Wyburzanie konstrukcji powinno się zaczynać od górnych jej części, a więc od dachu, konstrukcji szkieletowej, która podtrzymuje połać dachu. W następnej kolejności przychodzi czas na ściany boczne oraz ewentualnie występujące elementy stalowe wewnątrz. Przechodzenie od góry do dołu gwarantuje spokojną i bezpieczną pracę – bez niespodzianek. Rozbiórkę w zależności od tego, z czym mamy do czynienia można wykonywać ręcznie przy wykorzystaniu szlifierek i palników, bądź przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu. Oczywiście w późniejszym etapie elementy stalowe powinny być pocięte, posegregowane i wywiezione. W trakcie prac rozbiórkowych trzeba zachować ostrożność i nie pozwolić, aby na placu przebywały osoby nieuprawnione.
3. Uprzątnięcie terenu
Gdy konstrukcja stalowa będzie już rozebrana, a jej większe elementy pocięte trzeba przystąpić do uprzątnięcia terenu. Obejmuje on usunięcie wszystkiego, co wchodziło w skład konstrukcji stalowej, innych odpadów, a także elementów zabezpieczających np. roślinność czy inne obiekty budowlane. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest również współpraca z firmą, która posiada kontenery budowlane.