Czy warto zamieszkać w sercu Lubelszczyzny?

Lublin, zlokalizowany we wschodniej części Polski, ostatnimi laty zwraca na siebie uwagę dynamicznym rozwojem gospodarki. Miasto z populacją liczącą około 350 tysięcy mieszkańców zajmuje 9. pozycję w rankingu największych miast. Niewielki odsetek bezrobocia, ciekawe i przyszłościowe kierunki na uczelniach, a także dynamiczny rozwój przemysłu to największe zalety miasta. Czy warto w nim zamieszkać?

Miasto z obiecującą perspektywą

Niemal połowa mieszkańców Lublina nie przekroczyła jeszcze 40. roku życia. To wspaniale rokuje na przyszłość w kontekście rozwoju miasta. Wiele osób przyjeżdża tu na studia, po czym – uraczeni miejską atmosferą – decyduje się zostać. Fakt ten przyciąga inwestorów. Ich oferta zawierająca mieszkania od dewelopera w Lublinie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób aktywnych zawodowo.

Rynek mieszkaniowy

Nieruchomości są dziedziną, która prężnie się rozwija. Oferta mieszkań jest niezwykle szeroka, co pozwala dopasować lokal do potrzeb nabywców. A tych nieustannie przybywa. Lublin jest istotnym ośrodkiem biznesowym, który szczególnie upodobali sobie założyciele start-upów. Przestrzeń coworkingowa jest tu bardzo atrakcyjna i przyciąga nawet sąsiadów zza wschodniej granicy.

lublin mieszkania

Inwestorzy chętnie realizują tu swoje projekty, oddając do dyspozycji kupujących przestronne i nowoczesne mieszkania od dewelopera w Lublinie. Obiektem transakcji są najczęściej nieruchomości 2- i 3-pokojowe, a w mniejszym stopniu także apartamenty i kawalerki. Dużym plusem jest cena mieszkania, która jest znacznie niższa niż w innych dużych miastach.

Miasto przemysłowe

Przemysł to dziedzina, która rozwija się najprężniej. Na obszarze miejskim funkcjonuje wiele przedsiębiorstw i fabryk, które oferują wiele miejsc pracy. Wystarczy wymienić tu m.in. produkcję samochodów ciężarowych, leków i chemii klinicznej, by mieć obraz dobrze rozwiniętej gospodarki.

Lublin to także miasto wystawiennicze. W ciągu roku odbywają się tu regularne pokazy, przyciągając zainteresowanych również spoza miasta. W nowoczesnym centrum Targi Lublin S.A. odbywają się m.in. wystawy samochodowe, targi ślubne, budowlane czy turystyczne.

Ośrodek akademicki

Szacuje się, że realna populacja miasta jest większa o około 80 tysięcy osób. Liczbę tę stanowią studenci, którzy kształcą się na wyższych uczelniach. Najpopularniejsze z nich to bez wątpienia Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska.

Dzięki napływającym do miasta żakom kwitnie rynek nieruchomości. Mieszkańcy inwestują swój kapitał, kupując mieszkania od dewelopera w Lublinie, by następnie czerpać z nich zysk w formie najmu. Przy takiej ilości studentów chętnych nie brakuje. Najemcami są również pracownicy ze wschodniej granicy, a także rodziny, które niedawno przeprowadziły się tu w poszukiwaniu lepszej jakości życia.

Wbrew pozorom, najchętniej obserwowane dzielnice pod kątem zakupu mieszkania nie znajdują się w centrum. Przyszli nabywcy celują w Głusk, Szerokie czy Sławin, a także w Czuby Północne i Południowe, gdzie jest spora ilość terenów zielonych.

Dodaj komentarz