Czy drzwi antywłamaniowe to konieczność?

Budowa domu nierozerwalnie łączy się z zastosowaniem rozwiązań, które sprawią, że będziemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Jedną z absolutnych podstaw jest montaż odpowiedniej jakości drzwi. Jedną z popularnych opcji są drzwi antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wykończenia domu, który ma znaczący wpływ nie tylko na estetykę (od wewnątrz i od zewnątrz), ale również na komfort mieszkania i przede wszystkim bezpieczeństwo. Montując dobrej jakości drzwi zewnętrzne, drzwi stalowe bądź drzwi antywłamaniowe będziemy mieli pewność, że lepiej chronimy swoją prywatność, jesteśmy zabezpieczeni przed atakiem osób z zewnątrz, utratą zdrowia bądź kradzieżą. Choć na bezpieczeństwo w domu składa się wiele czynników, to drzwi zewnętrzne są jednym z najważniejszych.

Jak drzwi chronią przed włamaniem?

W dzisiejszych czasach producenci drzwi oferują naprawdę różnorodne rozwiązania, które pozwalają w różnym stopniu zabezpieczyć dom przed włamaniem. Oczywiście przeglądając oferty drzwi zewnętrznych szczególną uwagę warto zwracać nie tylko na jakość wykonania i cenę, ale również na klasę antywłamaniową i rodzaj zastosowanych zabezpieczeń.

Drzwi antywłamaniowe w porównaniu do drzwi tradycyjnych mogą bowiem znacząco różnić się w budowie i mechanizmach, które są zastosowane. Drzwi takie przede wszystkim wykonane są z dobrej jakości stali. Przed włamaniem chronią specjalne zamki z bolcami, wzmocnione zawiasy, klamki, brak przeszkleń, odpowiednie ramy drzwi, które uniemożliwiają np. wyważenie konstrukcji.

Zobacz także: https://newsweb.pl/3-zalety-bialych-drzwi-wewnetrznych/

Czy warto inwestować w drzwi antywłamaniowe?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wejście do naszego domu skutecznie zabezpiecza przed dostępem osób niepowołanych to warto rozważyć zakup drzwi antywłamaniowych – sprawdzając jednocześnie, czy taki standard spełniają. Drzwi antywłamaniowe:

– są odporne na mocne uderzenia,
– są niepalne,
– uniemożliwiają rozwiercenie zamka,
– uniemożliwiają wyważenie,
– uniemożliwiają wyrwanie konstrukcji,
– doskonale tłumią hałas,
– zapewniają prywatność.

Oczywiście wybierając drzwi antywłamaniowe szczególną uwagę warto zwrócić na ich dobry montaż. Musi być on zgodny z tym, co sugeruje producent oraz z ogólną sztuką monterską. Prawidłowy montaż pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzwi oraz zapewni ich długotrwałą funkcjonalność.

Dodaj komentarz