3 sposoby na to, aby świetnie dbać o brodę i włosy

Zadbany mężczyzna to zdecydowanie mężczyzna zadowolony z życia, pewny siebie, dużo bardziej atrakcyjny dla kobiet, ale również mający większą pewność siebie. Zadbane włosy oraz broda, podobnie jak dobrze dobrane ubrania i szeroki piękny uśmiech zdecydowanie pomagają lepiej funkcjonować w codziennym życiu.

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jak skutecznie dbać o swój wizerunek. Stąd inwestycja w dobrego stomatologa, wizyta na siłowni, dieta, dobre dopasowane ubrania oraz profesjonalne kosmetyki. Wszystko to ma oczywiście ogromne znaczenie i decyduje o tym jak jesteśmy postrzegani przez innych. Niemniej to tylko połowa sukcesu, zwłaszcza wtedy gdy posiadamy bujne włosy oraz brodę. Dbanie o nie jest obowiązkiem każdego mężczyzny czy tego chce czy nie. Wiele osób uważa bowiem, że nie ma nic gorszego niż zaniedbane, źle przystrzyżone włosy oraz broda, która zamiast dodawać uroku odejmuje go. 

Dbanie o włosy i brodę zacznij od dbania o cały organizm

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że to jakimi włosami i brodą dysponujemy jest uzależnione od tego, jaki styl życia prowadzimy i czy kolokwialnie rzecz ujmując o siebie dbamy. Włosy, skóra, paznokcie, cera są wypadkową dobrej bądź słabej kondycji organizmu. Jeżeli chcemy więc wyglądać w tym obszarze kulturalnie i schludnie, zacznijmy po prostu dbać o siebie. Zdrowa dieta, dobry sen, lekkie jedzenie, mniej stresu, ograniczenie nałogów – to wszystko bardzo szybko przełoży się na piękniejszy zarost.

Pielęgnacja? Codzienna!

Włosy na głowie oraz na brodzie warto pielęgnować codziennie. Nie każdy o tym pamięta, a szkoda. Codzienne mycie, szczotkowanie, nawilżanie, a także regularne, systematyczne przycinanie zdecydowanie poprawi wygląd oraz zapewni lepsze samopoczucie. W tym celu warto stosować odpowiednie akcesoria i kosmetyki.

Wizyta u fryzjera i barbera

Jeżeli profesjonalnie podchodzimy do naszych włosów i brody to pomoc fryzjera i barbera jest konieczna i wskazana. Trafiając w dobre ręce zdecydowanie zobaczymy, jak profesjonalnie dbać o włosy. Specjaliści pomogą odpowiednio przystrzyc włosy na głowie i na brodzie, aby wyglądały schludnie i podkreślały nasze walory. Dopasują również kształt brody do naszej twarzy i sylwetki, a także ewentualnie okularów, które nosimy. Nie bez znaczenia jest również pielęgnacja w trakcie wizyty w salon barberski. Wszystko to złoży się na bardzo satysfakcjonujący efekt.

Dodaj komentarz