3 sposoby na tańsze ogrzewanie

Utrzymanie domu do najtańszych nie należy. Wie to zdecydowanie każdy właściciel. Jednym z największych kosztów w skali roku jest oczywiście ogrzewanie. Istnieją jednak metody pozwalające na to, aby rachunki za ogrzewanie były mniejsze.

W Polsce, przy naszym klimacie często sezon grzewczy trwa od listopada do marca lub nawet kwietnia. W zależności od wielkości domu oraz jego stanu technicznego generuje to bardzo duże koszty, które oczywiście trzeba pokryć. Ogrzewanie domu powinno być ciągłe, dzięki temu unikniemy braku komfortu cieplnego oraz problemów chociażby z wilgocią.

Aby uniknąć problemów z wysokimi rachunkami za ogrzewanie warto przede wszystkim wybrać projekt domu, który realnie odpowiada naszym potrzebom. Po drugie trzeba wykonać izolację, po trzecie mieć szczelną stolarkę, po czwarte dobry system grzewczy. Bardzo pomocna jest również fotowoltaika Warszawa.

Zobacz także: https://newsweb.pl/czy-fotowoltaika-jest-potrzebna-w-ekologicznym-domu/

Skuteczna izolacja domu

Bardzo ważne jest to, aby nie tracić ciepła, a tym samym go dużo nie produkować. Dzięki temu utrzymamy rachunki w ryzach. W tym pomaga skuteczna i przede wszystkim ciągła izolacja: od gruntu, fundamentów, ścian, dachu. Im mniej strat ciepła tym mniejsze rachunki.

Nowoczesna stolarka

To drugi element, na który trzeba zwrócić uwagę. Okna oraz drzwi o dobrych parametrach pozwalają ograniczyć straty ciepła. Od strony północnej okna powinny być maksymalnie energooszczędne, od strony nasłonecznionej maksymalnie duże oraz przepuszczające światło. Taki zestaw okien połączony oczywiście z prawidłowym montażem i systemem grzewczym znacząco zmniejszy koszty ogrzewania.

Fotowoltaika

W dzisiejszych czasach wszystko działa na prąd, również dużo osób ma ogrzewanie decentralne w postaci klimatyzacji oraz paneli podczerwonych. Również piece, pomy ciepła i inne rozwiązania są zasilane prądem, a to generuje koszty. Warto więc zainstalować panele fotowoltaiczne, które przemieniają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który płynie w naszych gniazdach. Prąd ze słońca sprawi, że po pewnym czasie uniezależnimy się od publicznej sieci, a nasze rachunki spadną do zera. To bardzo duży komfort, który pozwala ogromnie zejść z kosztów. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednia firma odpowiednio dobierze panele i profesjonalnie je zamontuje.

Dodaj komentarz