3 kroki do dbania o porządek we własnym serwisie

Prowadzenie własnego warsztatu samochodowego wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również dbania o porządek, który bezpośrednio przekłada się na nasz wizerunek w oczach odwiedzających nas klientów. W tym celu można stosować dedykowane rozwiązania.

Aby skutecznie prowadzić auto serwis trzeba mieć po pierwsze wiedzę oraz doświadczenie. To dwie podstawy, bez których diagnostyka oraz naprawa różnego samochodów nie jest po prostu możliwa. Kolejna rzecz, o którą trzeba zadbać to oczywiście wyposażenie, które powinno obejmować zarówno maszyny, urządzenia, narzędzia ręczne oraz chemię warsztatową, ale również wyposażenie, które pozwoli na utrzymanie porządku. Choć wydaje się to czasem dziwne, ale utrzymanie porządku w auto serwisie sprawia, że praca będzie bezpieczna, komfortowa i naprawdę o wiele bardziej przyjemna.

1. Nowoczesna chemia do czyszczenia

Aby utrzymać porządek w auto serwisie wystarczy po prostu nie bałaganić? To bardzo duże spłycenie, o którym warto pamiętać. Należy zwrócić uwagę na to, że warsztat samochodowy to nie powierzchnia biurowa, tak więc należy być przygotowanym na to, że będą pojawiać się bardzo często dość silne zabrudzenia: z farby, lakieru, oleju, smaru. Szczególnie narażone na tego typu zabrudzenia są powierzchnie robocze, blaty, a także podłoga. Dużą uwagę trzeba zwracać na ciągi komunikacyjne, gdyż plamy z oleju czy smarów mogą doprowadzić do wypadku.

Zobacz także: https://iksmag.pl/czystosc-w-hali-jak-ja-utrzymac/

Rozwiązaniem jest stosowanie środków czystości, które ułatwią pozbywania się bardzo silnych zabrudzeń. Można tu wymienić chociażby środki odtłuszczające, które głęboko wnikają w strukturę plamy. Bardzo dobrej jakości środki czystości pomogą dbać o porządek i usuwać wszystko, co powoduje bałagan.

2. Szafy narzędziowe

Mechanik samochodowy w trakcie diagnostyki i naprawy wykorzystuje najróżniejsze narzędzia ręczne lub narzędzia mechaniczne. Wykorzystanie wielu narzędzi zdecydowanie może powodować bałagan, dlatego posiadanie np. szaf narzędziowych jest wskazane i zdecydowanie ułatwia pracę. Wszystkie narzędzia, które nie są aktualnie potrzebne mogą powędrować do szafy, być w odpowiednich warunkach przechowywane, a co najważniejsze będą posegregowane.

3.Stoły robocze tradycyjne i mobilne

To kolejny element wyposażenia, który wpływa na bezpieczeństwo, komfort pracy oraz zapobiega powstawaniu bałaganu. Stół roboczy, który jest mobilny bez żadnego problemu można przemieszczać po auto serwisie – tam, gdzie to jest potrzebne.

Dodaj komentarz