Zabawki erotyczne coraz bardziej popularne!

Zabawki erotyczne coraz bardziej popularne!Od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej firm, które specjalizują się w produkcji zabawek erotycznych. Rozkwit tego „przemysłu” jest możliwy dzięki coraz większemu zainteresowaniu klientów, którzy coraz częściej i coraz liczniej poszukują sposobu na urozmaicenie swojego życia seksualnego…

Czemu gadżety erotyczne zawdzięczają swoją popularność?

Wszystko zaczęło się już niemal dziesięć lat temu, czyli w roku 2011, kiedy E.L.James wydała swoją bestsellerową powieść „50 twarzy Greya”. Trylogia o sado-masochistycznym związku przystojnego i obłędnie bogatego Christiana z młodziutką, niedoświadczoną seksualnie Anastasią, rozpaliła do czerwoności czytelników na całym świecie. Pomijając kwestie takie jak przewidywalność fabuły tego cyklu, czy styl pisarski E.L.James (które wciąż pozostają tematem wielu sporów na całym świecie), „50 twarzy Greya” stały się światowym fenomenem. Seria ta pozwoliła rozwinąć się na nieznaną dotąd skalę tak zwanej „literaturze erotycznej”. Po sukcesie powieści E.L.James okazało się, że na rynku istnieje spore zapotrzebowanie na odważne romanse z seksualnym wątkiem na pierwszym planie. Stąd też od kilku ostatnich lat na półkach księgarni pojawia się coraz więcej książek z gatunku literatury erotycznej.

W książkach tego typu, niemal wszyscy główni bohaterowie prowadzą bardzo bujne i „pikantne”życie seksualne, a większość z nich urozmaica tę sferę swojego życia przeróżnymi seksualnymi zabawkami. „Kultowy” już w pewnym sensie Christian Grey miał wręcz cały pokój zabaw, wypełniony pejczami, kajdankami i innymi akcesoriami, dzięki czemu mógł realizować z Anastasią swoje fantazje w stylu BDSM. Inni bohaterowie różnych powieści erotycznych nie pozostają w tyle! Dzięki różnorakim zabawkom erotycznym, odkrywają siebie i swojego partnera wciąż na nowo, dzięki czemu ich życie seksualne nigdy nie jest nudne! Wręcz przeciwnie, jest ono tak nieprzewidywalne i pozbawione zahamowań, że przeciętny czytelnik tego typu literatury też pragnie doświadczać takich emocji w swojej sypialni!

Sukces literatury erotycznej, a nawet kinowa adaptacja trylogii E.L.James o Christianie Greyu sprawia, że ludzie przestają wstydzić się swoich ukrytych erotycznych fantazji i znacznie łatwiej jest im się do nich przyznać – przed partnerem, ale i przed samym sobą. 

Literatura erotyczna dokonała w pewnym sensie metamorfozy naszego społeczeństwa, które coraz rzadziej boi się mówić o swoich seksualnych potrzebach, co przekłada się na rosnącą popularność zabawek erotycznych.

Dodaj komentarz