Wywóz ścieków – o czym należy pamiętać?

Posiadanie szamba może i jest jednym z najstarszych i najprostszych sposobów na odprowadzenie wszelkich nieczystości, lecz nie jest on niestety bezobsługowy i posiadając zbiornik bezodpływowy trzeba pamiętać o paru bardzo kluczowych rzeczach tak by korzystanie z szamba było bezpieczne dla środowiska i zdrowia domowników.

Jakie są najważniejsze kwestie związane z wywozem ścieków?

Każda osoba, która musi korzystać z usług takich jak wywóz ścieków w Pomorskim musi pamiętać przede wszystkim o tym by w tym celu zatrudniać jedynie legalnie działającą firmę, która takie usługi wykonuje na podstawie zezwolenia udzielonego przez urząd gminy, powiatu lub miasta, w którym znajduje się zbiornik bezodpływowy.

Jest o tyle ważna, że wywóz ścieków w Pomorskim i w jakimkolwiek miejscu Polski jest obowiązkowy w wypadku posiadania szamba i właściciel takiego zbiornika na ścieki jeśli nie ma umowy na wywóz ścieków z legalną firmą oraz dowodów, że dochodziło do takich czynności może zostać „nagrodzony” przed odpowiednich urzędników mandatem w wysokości 500 złotych. Jeśli nie zostanie on przyjęty i sprawa trafi do sądu to grzywna może wynosić z kolei nawet i 5 000 złotych.

Jakie są jeszcze ważne kwestie związane z wywozem ścieków?

Najważniejsza kwestia dotycząca wywozu ścieków to to by był on przeprowadzany regularnie. Szambo bowiem ma ograniczoną pojemność i jeśli nie zadbamy o jego regularne opróżnianie to może się to skończyć tym, że jego zawartość wydostanie się na zewnątrz. Nie dość, że jest ona niebezpieczna dla środowiska to co oczywiste jej zapach należy raczej do tych bardzo nieprzyjemnych.

Dlatego bardzo ważne jest regularne wywożenie szamba. Aby mieć większą świadomość dotyczącą tego kiedy trzeba zamówić wywóz ścieków dobrym pomysłem może być zainwestowanie w specjalny czujnik. Będzie on informował o tym, że zawartość zbiornika zbliża się do poziomu, który tworzy ryzyko wylania się ścieków poza zbiornik, a co za tym idzie konieczne jest zamówienie wywozu nieczystości płynnych.

Dodaj komentarz