Występy magików – nowa ulubiona rozrywka Polaków

Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek alternatywnych, które pozwolą im oderwać się od rzeczywistości. W takiej sytuacji doskonałym wyborem są pokazy iluzjonistyczne. Magicy potrafią zabrać widzów do baśniowego świata, pełnego tajemnic i niedopowiedzeń.

Iluzjoniści to artyści, którzy swoją działalnością potrafią na kilkadziesiąt minut zaczarować nawet setki osób. Często w swoich repertuarach mają autorskie triki, które nie są znane nawet ich konkurentom z branży. Aura tajemniczości, która im towarzyszy działa niczym magnes i przyciąga na pokazy rzesze osób spragnionych niecodziennej rozrywki. Pokaz na żywo wywołuje wiele pozytywnych emocji i jest przeżyciem, którego nigdy się nie zapomina. To sprawia, że występy iluzjonistów uświetniają rodzinne uroczystości oraz imprezy firmowe.

Rodzaje występów iluzjonistycznych

Pokazy iluzjonistyczne kreowane są przez magików, takich jak np. Czarek Czaruje czy Just Edi Show. To oni planują przebieg i tematykę występu. Jeśli dysponują szerokim wachlarzem sztuczek, z powodzeniem dopasują je do okoliczności. Zapraszając iluzjonistę na wesele, imprezę firmową lub inny event możesz nakreślić, czego oczekujesz od tego występu. Na swoich stronach internetowych definiują oni zakres działalności i rodzaj animacji.

Najpopularniejsze pokazy iluzjonistyczne są:

  • sceniczne — przed większą publicznością, podczas której artysta nawiązuje interakcję z publicznością. Do udziału w kolejnych sztuczkach zapraszani są goście z widowni, a całość odbywa się na zasadzie wciągającego dialogu,
  • close-up — widz jest czynnym uczestnikiem sztuczek. Publiczność znajduje się blisko artysty, użyczając mu na potrzeby występu np. swoją biżuterię czy gadżety elektroniczne,
  • imprezowe, czyli organizowane w ramach wesela, wieczoru panieńskiego, eventu firmowego. Scenariusz dopasowany do tematyki imprezy.

Pokaz magika na imprezie firmowej lub rodzinnej

Jest wiele okazji, które sprzyjają zaproszeniu iluzjonisty. Do imprez, które mogą zostać uświetnione pokazem magika, należy wesele, event firmowy, zabawa integracyjna, a także wieczór kawalerski lub panieński. Warto postawić na współpracę z iluzjonistą, który ma doświadczenie w realizacji zleceń różnego typu. Obycie sceniczne pozwala artystom na większą swobodę i pewność siebie, choć w tym zawodzie musi ona być także częścią ich charakterów. Lata praktyki na scenach ulicznych, festiwalowych, deskach teatrów i innych ośrodków kulturalnych w połączeniu z miłością do magii i praktyką czynią z nich prawdziwych mistrzów magii.

Performance w wykonaniu iluzjonisty to zawsze spora dawka adrenaliny i niezapomnianych emocji. Integruje, bawi, pozwala oderwać się od rzeczywistości. W dodatku jest czymś niecodziennym i rzadko spotykanym. To sprawia, że pokazy iluzjonistyczne cieszą się rosnącą popularnością.

Dodaj komentarz