Wózki widłowe – nowe czy używane?

Chcąc zakupić wózek widłowy do swej firmy można stanąć przed dość sporym dylematem jakim jest wybór pomiędzy wózkami nowymi, a używanymi. Jest to dosyć trudny wybór, gdyż obie opcje mają swoje wady i zalety. Które wózki widłowe wybrać, nowe czy używane i jakie zalety mają obie opcje?

Nowe wózki widłowe – czy warto, wady i zalety

Na pierwszy ogień pójdą wózki widłowe nowe we Wrocławiu.Przede wszystkim są one znacznie mniej awaryjne, gdyż po prostu korzystają z nowych części, które mają przed sobą lata eksploatacji. Jest to ogromna zaleta, dzięki której firmowy budżet w pierwszych latach nie będzie nadmiernie obciążany przez koszt serwisowania wózka.

Nie można również zapominać o tym, że praktycznie każdy nowy wózek paletowy we Wrocławiu objęty jest gwarancją producenta, dzięki której jeśli coś się zepsuje w ciągu pierwszych lat można w wielu przypadkach liczyć nawet na darmowe naprawy. Kolejna zaleta nowego wózka widłowego to fakt, iż jest on bardziej zaawansowany technicznie. Z wad można wymienić tylko jedną, lecz całkiem sporą. Mowa tu o cenie, która jest znacznie wyższa niż w wypadku wózków używanych.

Wózki widłowe używane – wady i zalety

Używane wózki widłowe zyskują przede wszystkim na tym, że są znacznie tańsze. Ta zaleta może się jednak obrócić przeciw nam. Są one tańsze, gdyż mają za sobą już pewien okres eksploatacji i może to oznaczać, że będą częściej się psuć tym samym generując naprawdę spore koszty wynikające nie tylko z naprawy, ale też z przestoju w pracy w firmie.

Wybór używanego wózka widłowego oznacza także brak gwarancji, co również jest raczej wadą, gdyż nie ma co liczyć na darmowe naprawy nawet już dzień po zakupie. Jak już zdarzają się krótkie gwarancje na okres maksymalnie kilku miesięcy.

Wózki widłowe – podsumowanie

Gdy posiadamy wymagane fundusze to nie ma co oszczędzać i lepiej jest wybrać nowy wózek widłowy. Posłuży on firmie na dłużej, a ponadto jest objęty gwarancją. Wózki używane to z kolei dobra opcja, gdy fundusze na zakup takich pojazdów są ograniczone, lecz wózek widłowy jest potrzebny. Wtedy można pomyśleć o zakupie używanego egzemplarza.

Dodaj komentarz