Wirtualna rzeczywistość konkurencją dla aktywności młodych ludzi

Współczesne czasy są bardzo dynamiczne i sprawiają, że ludzie żyją szybko, pochłonięci obowiązkami zawodowymi i domowymi. Stres i zmęczenie zniechęcają ludzi do podejmowania nowych wyzwań i zamykają ich w czterech ścianach, pozbawiając jakiejkolwiek formy aktywności. Niestety taki styl życia rodzice bardzo często przekazują swoim dzieciom, które dorastając w takich realiach, nie czują potrzeby uprawiania żadnego sportu.

Młodzież aktywna, ale …na forach społecznościowych

Większość nastolatków jest daleka od wykonywania wszelkich aktywności fizycznych. Zmęczona szkołą i nadmiarem lekcji domowych, bardzo często ucieka w wirtualną rzeczywistość, traktując to jako idealną odskocznię od codziennych obowiązków. Zamiast spędzać wolny czas na aktywności fizycznej z kolegami, młodzież zdecydowanie woli rozmowy i wymianę myśli poprzez różnego rodzaju portale społecznościowe. Zamknięci za szklanymi ekranami, żyją w oderwaniu od rzeczywistości, często tracąc kontrolę nad swoim życiem.Wyłącznie siedzą przed komputerem, grają w gry online lub obstawiają mecze ulubionych drużyn z nadzieją, że zostaną bogaci. Bukmacherzy w polsce się cieszą, ale nie o to chodzi.

Postęp cywilizacyjny umożliwia współczesnej młodzieży dostęp do wielu ciekawych urządzeń, które z pewnością poszerzają horyzonty młodych ludzi. Jednak brak sportu w życiu nastolatków oznacza dla nich ogromną stratę. Ruch jest bardzo potrzebny organizmowi, a zwłaszcza temu dorastającemu. Spędzając większość dnia w pozycji siedzącej młode osoby narażają swoje kręgosłupy na wady, a zmęczone ślęczeniem nad ekranem komputera czy telefonu oczy są podrażnione i zmęczone. Aktywność fizyczna doskonale wpływa na ciało młodych ludzi, cudownie je modelując i zapewniając utrzymanie prawidłowej masy ciała, co u nastolatków jest przecież bardzo ważne. Sport jest też idealnym lekarstwem na duszę, bowiem ruch wyzwala hormony szczęścia, przeciwdziałając wszelkim złym nastrojom i stanom depresyjnym, jakie zdarzają się u młodych ludzi.

W trosce o dzisiejszą młodzież, rodzice i opiekunowie powinni zachęcać i motywować ich do podejmowania jakichkolwiek form aktywności, które zapewnią im zdrowy i harmonijny rozwój. Ograniczenie korzystania z telefonów i komputerów,to tylko początek długiej drogi do wyzwolenia się spod nie zawsze pozytywnych skrzydeł wirtualnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz