Wciągarka elektryczna linowa – czym się charakteryzuje?

Przenoszenie ładunków o sporych wymiarach, czy też dużej wadze na płaszczyźnie pionowej jest niezwykle trudne i wymaga użycia specjalistycznego sprzętu o właściwym udźwigu. Właśnie takim sprzętem magazynowym jest wciągarka elektryczna liniowa. Czym się ona charakteryzuje i gdzie jej szukać?

W jakim miejscu powinniśmy szukać dobrej wciągarki elektrycznej linowej?

Dobra wciągarka elektryczna linowa to sprzęt specjalistyczny, którego nie znajdziemy w najzwyklejszych sklepach. Konieczne jest poszukanie nieco głębiej, by móc go zakupić i umieścić na przykład w swojej hali magazynowej, gdzie znacząco usprawni on pracę całego magazynu, a także w istotny sposób odciąży wszystkich pracowników. Trzeba więc poszukać specjalistycznego sklepu.

Najlepszym miejscem na znalezienie wciągarki elektrycznej linowej będzie branżowy sklep, którego specjalizacją jest bardzo szeroko pojęty sprzęt magazynowy. Współpracując z takim sklepem można bowiem liczyć na profesjonalną obsługę, dzięki której dobierzemy najbardziej odpowiednią wciągarkę linową.

Czym charakteryzuje się wciągarka elektryczna linowa?

To, co przede wszystkim charakteryzuje wciągarkę elektryczną linową to obecność napędu elektrycznego. Dzięki temu jej udźwig jest znacznie wyższy niż w wypadku wciągarek ręcznych, które owszem pozwalają na podniesienie bardzo ciężkich przedmiotów przy użyciu niewielkiej siły, lecz ich ograniczenia są znacznie większe niż w wypadku wciągarek elektrycznych. Wciągarka elektryczna linowa jest też wyposażona w znacznie mocniejszą linę, która dostosowana jest do silnika elektrycznego.

Wszystkie wciągarki linowe muszą posiadać ponadto certyfikaty WE i oznaczenia CE. Konieczne jest także by spełniały normę PN-EN ISO 9001:2015, której spełnienie jest potwierdzone obecnością certyfikatu ISO 9001. Ważne jest także by były one wykonane z bardzo trwałych komponentów, które wytrzymają obciążenia, które znosić muszą wciągarki elektryczne linowe. Dzięki temu nie będzie konieczna ich częsta naprawa.

Dodaj komentarz