Warszawskie restauracje. Od kuchni polskiej, przez amerykańską, aż po tajską

Warszawa to stolica i największe miasto Polski, które tętni życiem niezależnie od pory dnia. Jako że mieszkańcy Warszawy prowadzą intensywny tryb życia, często nie mają możliwości, aby zasiąść do gotowania swoich ulubionych dań w domu. O wiele szybciej, wygodniej, ale też smaczniej zamówić coś pysznego z jednego z tysięcy rozsianych po mapie całej stolicy lokali gastronomicznych. Sprawdzamy, co oferują lokalne restauracje i bary w Warszawie.

warszawskie knajpy

Moc smaków i dań w Warszawie

Co nie może nas dziwić, w stolicy zjemy dziś niemal wszystko, czego chcemy zasmakować, a potrawa ta mieści się w prawnych i etycznych normach. Pośród kuchni, w jakich specjalizują się lokalne restauracje w Warszawie, znajdują się m.in. kuchnia amerykańska, arabska, azjatycka, czeska, europejska, francuska, gruzińska, grecka, indyjska, izraelska, chińska, japońska, włoska, węgierska, śródziemnomorska, meksykańska, polska czy tajska. W stolicy posmakujemy więc potraw z różnych stron świata.

Jako że menu warszawskich restauracji jest bardzo zróżnicowane, tylko część oferty takich punktów to różnego rodzaju burgery, sushi, pizze, makarony, sałatki, curry, drób, kanapki, kebaby, naleśniki, owoce morza, pierogi, przekąski, wrapy czy zupy. Są więc tutaj restauracje, lokale i bary, które serwują śniadania, lunche i coś na wykwintne kolacje. Coś dla siebie w Warszawie znajdą też miłośnicy coraz popularniejszej kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

Na miejscu, na wynos i z dowozem

Oczywiście większość restauracji oferuje dania do smakowania w lokalu, ale też z możliwością zamówienia ich na wynos, również z dowozem do miejsca zamieszkania czy pracy klienta. Jak ważna jest to funkcja, pokazał ostatni rok, kiedy większość restauracji nie działała stacjonarnie w wyniku lockdownu. Lokale gastronomiczne, które przetrwały ten trudny okres, głównie utrzymały się na powierzchni dzięki swojej kreatywności i właśnie możliwości zamawiania jedzenia – telefonicznie i online.

Wydaje się, że w ostatnim czasie właśnie forma zamawiania jedzenia przez Internet szybko zyskuje na popularności. Dla wielu klientów to forma lepsza niż zamówienie telefoniczne, kiedy łatwiej o pomyłkę. Zamówienie jedzenia online jest szybkie i proste, niezależnie od tego, jaki jest to system – aplikacja dedykowana danemu lokalowi czy ogólnodostępny system do zamawiania jedzenia. W przypadku tych ostatnich najlepiej wybierać serwisy, które nie pobierają astronomicznych prowizji. Dobrym przykładem takiego portalu jest serwis Znajdź Lunch, gdzie również zamówimy kebaby, lunche, śniadania, pierogi, owoce morza, naleśniki i wiele więcej, także z Warszawy.

Dodaj komentarz