Wanna z drzwiami – (nie tylko) dla seniora

Wanna z drzwiami to idealne rozwiązanie dla seniorów, osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, dla których korzystanie z tradycyjnej wanny stanowi niemały problem. Chcąc spełnić oczekiwania wspomnianej grupy, producenci wyposażenia łazienek stworzyli niezwykle komfortową i bezpieczną wannę z drzwiczkami. Czy warto się na nią zdecydować i jak włączyć ten model wanny w aranżację łazienki? Zapraszamy.

Wanna z drzwiczkami – funkcjonalność i wygoda

Wanna z drzwiami to produkt oferowany przez niektórych producentów wyposażenia łazienek z myślą o osobach o starszych i niepełnosprawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda osoba niezależnie od wieku czy sprawności ruchowej ma możliwość wygodnej kąpieli bez udziału osób trzecich. 

Wanny z drzwiczkami oferowane są głównie w kształcie prostokątnym, a sama wanna wykonana jest z akrylu. W dłuższym boku zamontowane są drzwiczki z klamką, które w zależności od modelu mogą otwierać się do wewnątrz lub na zewnątrz. Wejście do wnętrza wanny umożliwia bardzo niski brzeg. Po zamknięciu drzwiczek wannę można napełnić wodą. Szczelność produktu zapewnia uszczelka wykonana z wysokiej jakości silikonu oraz specjalna budowa drzwiczek – nie należy obawiać się o przeciekanie wody. W modelach, w których drzwiczki otwiera się do środka, ciśnienie wody dodatkowo dociska je od środka i uniemożliwia otwarcie. Ponadto, niektóre modele wanien z drzwiczkami posiadają dodatkową blokadę w postaci mechanizmu zamykającego. 

Aby wanna z drzwiami posłużyła przez wiele lat, bez ryzyka zalania łazienki, wybieraj produkty od renomowanych producentów, którzy dbają o ich wysoką jakość oraz udzielają kilkuletniej gwarancji na swoje wyroby. Tylko takie wanny z drzwiczkami będą spełniały swe funkcje w 100 procentach. Wysokiej jakości produkty znajdziesz w salonie łazienkowym Pati Art Studio. Zachęcamy również do śledzenia fanpage salonu – co tydzień sklep udziela dodatkowych rabatów na wybrane marki. 

jaka wanne wybrac

Wanna z drzwiami i prysznicem

Wanny z drzwiczkami posiadają również siedzisko oraz antypoślizgowe dno, które zwiększa bezpieczeństwo podczas kąpieli. Do takiej wanny można również dokupić parawan, który dodatkowo da możliwość wzięcia prysznica, bez konieczności siadania.

Wanna z drzwiczkami przeznaczona jest nie tylko dla seniora czy osoby niepełnosprawnej. Sprawdzi się również u osób, które mają problemy z poruszaniem się, z błędnikiem czy inne schorzenia uniemożliwiające samodzielne korzystanie ze standardowej wanny, a tym samym zapewni należytą intymność. Zadbaj o jak najwyższy komfort dla siebie i swoich najbliższych. 

Wanna z drzwiami – aranżacje

Wanny z drzwiami oferowane są zazwyczaj w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Ponadto jej design i kształt niczym nie odbiega od standardowych wanien, dzięki czemu będziesz mieć możliwość włączenia jej w wiele aranżacji wnętrz. Do nowoczesnej, minimalistycznej łazienki łączącej klasyczną biel i modną czerń, spokojnie możesz zaprosić wannę z drzwiczkami – będzie stanowiła modny i praktyczny sprzęt w Twojej łazience. 

Wystarczy dobrać do niej wspomniany wcześniej parawan, stylową baterię wannowo-prysznicową i efekt pozytywnie Cię zaskoczy. A co powiesz na złotą lub miedzianą armaturę? 

Dodaj komentarz