USG stawów – jak wybrać dobrą placówkę?

Przy jakichkolwiek problemach ze stawami bardzo ważna jest skuteczna diagnoza, dzięki której lekarz będzie mógł wybrać właściwy sposób. Dlatego gdy do zdiagnozowania urazu stawu konieczne jest badanie takie jak USG stawów warto znaleźć możliwie jak najlepszą placówkę wykonującą tego typu badania tak by mieć pewność, że postawiona diagnoza będzie prawidłowa.

Gdzie szukać placówki oferującej USG stawów?

Chcąc znaleźć gabinet, który oferuje badanie tak jak USG stawów w Pruszkowie najprostszym sposobem jest zdecydowanie wykorzystanie w internetu. To w nim aktualnie znaleźć można praktycznie każdy gabinet lekarski i poznać opinie na jego temat tak by mieć pewność, że wykonane badanie pozwoli na wystawienie prawidłowej diagnozy.

Bardzo często gabinety wykonujące badania USG stawów są w stanie zaoferować również badania ginekologiczne w Pruszkowie, a także przeróżne rodzaje USG takie jak USG serca, tak zwane USG dopplerowskie, USG prostaty, USG jąder czy też jamy brzusznej.

Na czym polega USG stawów?

USG stawów to badanie wykonywane za pomocą ultrasonografu, czyli specjalnego urządzenia, które jest w stanie ustalić położenie, rozmiar oraz kształt narządów, tkanek a także naczyń krwionośnych z dokładnością do 0,1 mm. Ultrasonograf wykorzystuje fale dźwiękowe, które mają częstotliwość dla człowieka niemożliwą do usłyszenia i następnie wykorzystuje to w jakim miejscu się odbijają w celu stworzenia obrazu.

Podczas badania wykorzystuje się głowicę ultrasonografu po skórze w celu uzyskania obrazu. Aby badanie miało bardziej komfortowy przebieg badane miejsce jest pokrywane specjalnym żelem, który zmniejsza tarcie, a do tego sprawia, iż przenikanie fal dźwiękowych jest znacznie prostsze.

Jak wygląda przygotowanie do badania USG stawów?

W wypadku osób dorosłych powinny pozostawać na czczo przez 6 godzin przed badaniem. Dodatkowo wskazane jest wypicie co najmniej litra wody w ciągu godziny przed badaniem, dzięki czemu zredukuje się ilość powietrza obecnego w ciele pacjenta. W wypadku stawów zazwyczaj jednak nie jest to konieczne i powinno się przygotować jedynie poprzez wybór komfortowego stroju.

Dodaj komentarz