Torby podróżne na zimowy wyjazd

Rozpoczął się okres ferii i wyjazdów zimowych. Zapewne wiele z Was stoi teraz przed dylematem – jaką walizkę zabrać ze sobą, by spełniła swoją rolę. Podpowiadamy, jaki model wybrać, by zimowe podróże były jeszcze bardziej udane!

Stojąc przed wyborem walizki na zimowy wyjazd, trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakim środkiem transportu będziemy podróżować. Przemyśl też kwestię noclegu – ile rzeczy musisz ze sobą zabrać? Czy potrzebne będą Ci bardzo ciepłe ubrania, bo np. ruszasz w góry? Wówczas możemy podjąć decyzję, jakiego modelu tak naprawdę szukamy.

Podróż samolotem

Jeśli podróżujesz samolotem, z pewnością potrzebujesz twardej torby z tworzywa, która pozwoli na bezpieczne przetransportowanie Twoich rzeczy. Musimy jednak pamiętać o ograniczeniach pod względem wagi i rozmiaru walizki. Jeśli Twój zimowy wyjazd będzie nieco dłuższy i jesteś pewien, że nie zmieścisz swoich rzeczy do bagażu podręcznego, wówczas zadbaj o odpowiednią walizkę do luku bagażowego. Pamiętaj, że torba podróżna powinna być wykonana z wysokiej jakości, trwałego materiału, który przetrwa nawet przygniecenie innymi walizkami. Nie wahaj się też wydać większej kwoty na walizkę na 4 kółkach. Taki model zapewni lepszą zwrotność i stabilność.

Weekendowy wyjazd

Stawiasz na krótki wypoczynek w górach czy za miastem? Jeśli wybierasz się jedynie na 2-3 dniowy wyjazd nie musisz sięgać po walizkę na kółkach. Znacznie poręczniejsza będzie skórzana torba na ramię, do której z łatwością spakujesz najpotrzebniejsze rzeczy. Podczas weekendowego wypadu będziesz potrzebować znacznie mniej rzeczy, które powinny zmieścić się do średniej wielkości torby. Model ze skóry naturalnej to inwestycja na długie lata. Na co dzień idealnie sprawdzi się np. jako torba na siłownie dla mężczyzny. Taki wariant kosztuje nieco więcej, ale nie niszczy się i pozostaje modny przez wiele sezonów.

Górskie wycieczki

Opcja numer 3 to podróż pociągiem lub autokarem. Jeśli wiesz, że będziesz musiał przebyć część drogi pieszo i zależy Ci na jak największej wygodzie, postaw na plecak. Szczególnie zimą przemieszczanie się z walizką na kółkach, może być czasami problematyczne. Dotarcie do schroniska w górach po ośnieżonych drogach będzie o wiele łatwiejsze, gdy zdecydujesz się na plecak. Sportowy, wodoodporny model znakomicie sprawdzi się podczas górskich wypraw. Wybierz pojemny, trwały plecak, który potem wykorzystasz także przy innych okazjach.

Dodaj komentarz